03.08.2022 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový shrnovač s flexibilním záběrem

Firma Pöttinger představuje nový model shrnovače TOP 632 A se systémem Curvetech. Jedná se o provedení bez průběžného nosného rámu, kterému poskytuje mnohostrannost využití flexibilní připojení zadního rotoru. Šířku záběru je tak možné nastavovat v mnohem větším rozsahu, lze snadněji objíždět i velké překážky či zpracovávat klínovité úseky polí. Při odkládání dvou řádků má nový shrnovač záběr až 6,3 m.

Zadní rotor je k přednímu připojen prostřednictvím flexibilního rámu. Díky tomu lze volit mezi odkládáním jednoho zdvojeného nebo dvou samostatných řádků. Zadní rotor může být vychýlen doprava nebo doleva.

Firma Pöttinger přichází u svého nového shrnovače TOP 632 A s novým systémem nuceného řízení zadního rotoru s názvem Curvetech. Při ovládání zadního rotoru spolupůsobí dva hydraulické válce. Pracovní záběr je optimálně využíván i při zatáčení, a to díky přídavným táhlům, usazeným v prostoru mezi předním bodem otáčení hlavního rámu a hydraulickým válcem. Tak je zajištěno optimální překrývání obou rotorů.

U nového shrnovače je ve standardní výbavě předvolbové ovládání Basic Control. To poskytuje obsluze maximální komfort ovládání. Řidič traktoru si může vybrat jeden z několika módů: samostatný řádek, zdvojený řádek, manévrování a přejezdy. Oba hydraulické válce pro ovládání zadního rotoru jsou automaticky ovládány tak, že při aktivování vnějšího hydraulického okruhu je zadní rotor vychýlen na požadovanou stranu. To samé platí o přestavení hydraulicky ovládané plachty pro formování řádku.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 9/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down