01.06.2023 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový silák v kompaktním balení

Také u výrobce Case IH je patrný trend zvyšování výkonu motoru traktorů. Nejprve „poskočil“ nahoru slavný Magnum s novým modelem Magnum 400 AFS Connect a výkonem až 435 k. Poté následovala nejsilnější Puma všech dob, Case IH Puma 260 AFS Connect s maximálním výkonem 302 koní. A v segmentu mezi těmito dvěma řadami se také udály změny: v modelové řadě Case IH Optum musí dosavadní král předat své žezlo výkonnějšímu nástupci s označením Optum 340 CVXDrive se systémem AFS Connect.

Tento traktor je také poslední novinkou výrobce Case IH mezi traktory. Šikovně staví na osvědčeném konceptu traktoru s vysokým výkonem, ale kompaktními rozměry a bohatou standardní výbavou pro univerzální využití. Navzdory několika vylepšením není nový Optum 340 CVXDrive se systémem AFS Connect těžší, než stávající modely Case IH Optum 300 a 270, ale poskytuje vyšší výkon. Vyráběn je v továrně Case IH v rakouském Sankt Valentinu podle přísných standardů kvality. Optum 340 CVXDrive je ideální pro tahově náročné polní práce, práce s vývodovým hřídelem ať se secími či žacími kombinacemi nebo velkými lisy i pro rychlou a efektivní dopravu.

Obsluhu si hýčká ve své pohodlné a tiché kabině. Řada moderních technologií precizního zemědělství Case IH, včetně pokročilé telematiky AFS Connect, umožňuje pracovat efektivněji a pohodlněji. Traktor je osazen poslední generaci plynulé převodovky CVXDrive z vlastního vývoje. Provedené inovace zahrnují vylepšení hydrostatické jednotky a řídicího software, komponentů hnacího ústrojí, diferenciálu zadní nápravy a zadní vývodové hřídele. Pro zvýšení univerzálnosti a kompatibility může být standardní systém ISOBUS třídy 3 upgradován na Tractor Implement Management (TIM), dovolující komunikaci traktoru a nářadí. Vhodné závěsné stroje pak mohou automaticky řídit konkrétní funkce traktoru.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down