15.09.2023 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový širokozáběrový podmítač Horsch Joker 12 RT

Tiskovým dnům firmy Horsch v Německu letos nepřálo počasí. Z důvodu nadměrných srážek se nemohlo konat předvádění zemědělské techniky přímo na poli. Ale nevadí – organizátoři připravili představení svých novinek v moderním areálu svého výrobního závodu v Landau an der Isar. Tento závod prochází výrazným rozšiřováním a na ploše, kde jinak čekají hotové postřikovače na svůj převoz k obchodníkům po celém světě, se technika Horsch mohla představit také.

Jednou z novinek je Horsch Joker 12 RT. S tímto širokozáběrovým strojem se stávající portfolio strojů Joker rozšiřuje o talířový podmítač s pracovním záběrem 12,25 m.

Dva druhy talířů

Joker může být vybaven buď ozubenými talíři, nebo talíři CoverCrush. Zubaté talíře o průměru 52 cm nebo 58 cm lze použít flexibilně. Velké množství slámy tak lze optimálně zapracovat do půdy. Díky ozubenému profilu je prakticky nemožné, aby se disk zasekl, a to i na velmi lehkých půdách. Při pracovní hloubce až 15 cm spolehlivě proniká do půdy s přítlakem až 1,3 tuny na metr pracovního záběru. Naproti tomu CoverCrush Disc o průměru 52 cm je vhodný pro mělčí zpracování do 8 cm. Díky velké styčné ploše se rozdrtí velké množství materiálu a jen málo se ho zamíchá.

Pro Joker RT jsou k dispozici různé verze jednoduchých a dvojitých pěchů. Díky tomu lze stroj dokonale přizpůsobit různým provozním podmínkám. Tandemový podvozek a otočné uložení pěchu s podvozkem zaručují bezpečnou a pohodlnou silniční přepravu s přepravní šířkou tři metry. Kromě toho je pro Joker 12 RT k dispozici možnost povolení rychlosti až 40 km/h, které umožňuje rychlou přepravu.

S nožovým válcem nebo crossbarem

Na přání lze nový širokozáběrový podmítač Horsch Joker 12 RT vybavit nožovým válcem nebo hydraulicky ovládanou předřazenou smykovou lištou crossbar. Nožový válec zajišťuje bezpečný řez napříč směrem jízdy. Nože opřené o hřídel snižují riziko zlomení na minimum. Crossbar před disky je ideální pro dodatečné urovnání při přípravě seťového lůžka. V závislosti na provozních podmínkách lze crossbar pomocí hydraulických pístnic flexibilně vysouvat nebo zasouvat a lze také nastavit jeho agresivitu.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down