12.10.2022 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový sklízeč cukrové řepy

Firma Grimme nevyrábí jen techniku na pěstování brambor, ale také pro pěstování a sklizeň cukrové řepy. Série samojízdných sklízečů řepy Grimme Rexor byla pro sezónu 2022 zcela upravena.

Do nového Rexor 6200 s objemem zásobníku 30m³ a Rexor 6300 s objemem zásobníku 45m³ vložili konstruktéři Grimme 20 let zkušeností a zakomponovali mnoho požadavků od zákazníků.

S nově vyvinutým předsazením vyorávání, obslužnými a asistenčními systémy, které usnadňují práci a novým designem Grimme nastavil nová měřítka po stránce výkonu, hospodárnosti a komfortu.

Inovativní předsazení vyorávání disponuje sériově sedmi čisticími válci, které zajišťují výkonnější a účinnější čištění. Díky vnějšímu rámu má řidič vždy neomezený výhled na stůl s válci a celé vyorávací zařízení.

Polderská radlice jako vyorávací agregát s vibrační radlicí je vybavena bezúdržbovým pohonem a novým bezúdržbovým konstantním ořezávačem hlav, který pracuje díky své nižší hmotnosti podstatně pružněji a rychleji.

Všechny varianty drtiče jsou vedeny snímacími patkami před hřídelí drtiče, čímž lze vždy zajistit optimální odstraňování listů se sníženou měrou opotřebení.

Nová verze disponuje 4 namísto 2 snímači řepy, které se využívají také jako snímače výšky a je proto možné zajistit ještě přesnější vedení v řádku a na optimální výšce. To ulehčuje práci řidiči a zlepšuje chování řízení u autopilota při jízdě do zatáček. U tohoto nového konceptu výškového vedení je možné upustit od hřídele pro snímací kola mezi drtičem a polderskou radlicí. To značně usnadňuje pohled do vyorávacího agregátu, snižuje hmotnost snímacího ústrojí a snižuje míru opotřebení na minimum.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down