05.06.2023 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový standard pro precizní zemědělství u německé firmy

Firma Claas má pro funkce precizního zemědělství, ovládání nářadí podle ISOBUS, on-line dokumentaci a další systémy u svých strojů nový ovládací terminál. Má název Cemis 1200 a je určen pro sklízecí mlátičky Trion a Lexion, řezačky Jaguar a pro traktory Claas.

Standardně nabízí terminál Claas Cemis 1200 integrovaný management licencí Claas a dále též systém manuální navigace GPS Copilot. Pro automatické řízení podle GPS je k dispozici systém Claas GPS Pilot. Pro zemědělce je dobrou zprávou informace o tom, že firma Claas poskytuje standardně licenci na korekční signál Satcor 15 Trimble RTX, který umožňuje pracovat v souběžných jízdách s přesností +/- 15 cm. Pro zemědělce, kteří požadují ještě vyšší úroveň přesnosti, je k dispozici korekční signál Satcor 3 Trimble RTX s maximální výší odchylky +/- 3 cm. Tento signál je vhodnou alternativou ke známým RTK korekčním signálům.

Kromě toho je v Severní Americe a v Evropě k dispozici také korekční signál Satcor 3 Fast Trimble RTX, jenž má shodnou úroveň přesnosti. Nicméně jeho hlavní předností je krátký čas, potřebný pro inicializaci – méně než dvě minuty.

Moderní zemědělství ale využívá i postupy, založené na controlled traffic farming (CTF) či kypření půdy v pásech (Strip-Till), v nichž je využívání automatických navigačních systémů s maximální přesností nezbytné. Navigační systémy firmy Claas mohou pro takové postupy využívat korekční signály RTK, dostupné prostřednictvím rozhraní RTK Net. Tyto signály umožňují meziroční opakovatelnost s vysokou přesností +/- 2 až 3 cm. Součástí všech odemykaných RTK signálů je signál RTK Bridging Standard, jenž v případě výpadku korekčního RTK signálu zajistí překlenutí pomocí tzv. záložních koretur, a to na centimetrové úrovni. Pro zákazníky, požadující neomezené záložní koretury, má firma Claas k dispozici licenci na RTK Bridging Premium.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down