27.03.2022 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový systém přímého zásobení přípravky

V oblasti ochrany rostlin se stále zvyšují nároky na zemědělce a používanou techniku. Důležitým bodem je flexibilita v možnostech volby přípravků a účinných látek na poli. Podmínky v porostech často vyžadují reagovat se specifickými produkty a účinnými látkami jen v dílčích plochách anebo jen na některých pozemcích.

Zrovna tak je třeba vyhovět zákonným požadavkům ohledně ochrany vodních zdrojů a životního prostředí. Tyto nároky na flexibilitu provádění ochrany rostlin jsou trochu v rozporu se stále častějším využíváním stále větších typů postřikovačů pro zvýšení plošné výkonnosti a zlepšení ekonomiky práce.

Firma Amazone přichází pro rok 2022 s novým systémem, který uvedený konflikt řeší. Má název DirectInject a jedná se o přímé zásobení přípravky na ochranu rostlin. V průběhu aplikace mohou být přípravky na ochranu rostlin podle potřeby přidávány anebo naopak ušetřeny. Zvláštnost systému DirectInject oproti konvenčním systémům přitom spočívá v kratším reakčním čase přidávání přípravků a kompletní integraci do okruhu vedení postřikové kapaliny a také ovládání postřikovače.

Systém DirectInject dovoluje individuálně reagovat na požadavky rostlin kulturních plodin a ušetřit jak přípravky samotné, tak i dodatečné pojezdy techniky po poli. Tak se šetří čas, náklady i životní prostředí. Nový systém sestává z doplňkové nádrže o objemu padesáti litrů s odpovídající technologií dávkování. Nádrž našla své místo na pravé straně postřikovače UX 01 Super v odkládacím prostoru pro různé předměty. Tam je také snadno dostupná ze země a lze ji i snadno naplnit. Díky integraci všech komponentů do odkládacího prostoru jsou tyto i optimálně chráněny před poškozením.

Systém DirectInject oslovil zástupce odborných periodik do takové míry, že v soutěži „Farm Machine 2022“ získal největší počet hlasů. Ve své kategorii Vedení porostů tak s přehledem zvítězil.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down