25.06.2022 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový tažený model radličkového kypřiče

Na svých Tiskových dnech představil výrobce Kverneland mimo jiné také nové tažené modely svých radličkových kypřičů Enduro T a Enduro Pro T. Ty jsou koncipovány tak, aby splňovaly požadavky středně velkých farem. Mají pro to dostatečný pracovní záběr a díky vlastnímu podvozku vyžadují jen minimální zvedací sílu zadního tříbodového závěsu traktoru.

Díky uspořádání pracovních orgánů a své délce tyto nové stroje provádí kypření půdy, její urovnání, rozbití hrud a opětovnou konsolidaci půdy - v průběhu jednoho přejezdu. Jedná se o efektivní a univerzálně využitelné kypřiče, které najdou uplatnění jak při první či opakované podmítce, tak i při hlubším zpracování půdy.

Slupice je možné proto osadit různými typy radliček. Rozestupy mezi záběry radliček činí 280 mm, vzdálenost mezi řadami radliček je 750 mm a co je také důležité, je velká světlá výška rámu na úrovni 870 mm. Díky těmto parametrům dochází za jízdy k intenzivnímu promísení půdy s posklizňovými zbytky. Riziko ucpávání je velmi malé i při velkých množstvích slámy na povrchu pozemku. Modely nových radličkových kypřičů Kverneland Enduro Pro nabízejí maximální pracovní hloubku 35 cm a model Enduro 30 pak cm.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down