03.04.2022 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový univerzální kypřič

Firma Amazone představila své novinky pro rok 2022. Jednou z nejvýznamnějších představuje tažený radličkový kypřič Cobra-2TX. Se svými radličkami v šesti řadách má zajistit celoplošnou práci – při drobení půdy, podříznutí strniště a promísení půdy s organickou hmotou.

Nový kypřič bude vyráběn v záběrech šest a sedm metrů. Cobra 6000-2TX bude k dispozici od léta 2022 a větší model 7000-2TX od jara 2023. Firma Amazone představí s novou Cobrou novou technologii ve zpracování půdy. Kypřiče bude možné využívat pro první mělkou celoplošnou podmítku, pro opakovanou podmítku do středních hloubek, zapravení meziplodin či přípravu půdy v bezorebné technologii.

Amazone Cobra ale bude hrát významnou roli i v likvidaci plevelů. Mechanické způsoby nabývají stále více na významu z důvodu rezistence plevelů proti účinným látkám. Přitom je možné přizpůsobit kypřič podmínkám každého stanoviště díky rozličným možnostem výbavy – v otázce předřazených sekcí, variant radliček či opěrných válců a zavlačovače.

Svou konstrukcí je Amazone Cobra specialistou na mělké až středně hluboké zpracování půdy v horizontu čtyř až třinácti centimetrů. Organickou hmotu promísí tento kypřič s půdou skutečně intenzivně díky své velké celkové délce radličkové sekce. Speciální uspořádání radliček spolu s celkovou délkou kypřiče se zasluhují o velmi dobrou průchodnost půdy a slámy strojem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down