25.10.2023 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový vyorávač byl oceněn

S rostoucí mechanizací malých bramborářských oblastí v rozvojových zemích nabývá na významu kvalita práce při sklizni. Proto společnost Grimme v rámci spolupráce s indickou společností Shaktiman představila nový nesený řádkovač SGRW 200 se sklápěcím druhým sítovým pásem pro efektivnější sklizeň brambor.

Do dnes jsou v mnoha oblastech světa brambory sklízeny strojním vyoráním ze země a následným ručním sběrem. Používají se jednoduché, nesené, dvouřadé řádkovače s průchozí radliční deskou. Očištění se běžně provádí pomocí krátkého sítového pásu a následně pomocí mechanickými vibračními hráběmi. Stroje se používají ve spojení s traktory o výkonnostní třídě od cca 40 do 70 koní. V praxi dochází tímto postupem k 5 - 20 % ztrátám sklizně následkem rozsypání hlíz

Řádkovač

Nový nesený řádkovač SGRW 200 je dvojřadý stroj nesený na tříbodovém montážním rámu. Vybaven je rýčovou radlicí běžnou v Evropě, která vyorává pouze seskupení hlíz v řádku a dopravuje proto podstatně méně hlíny do stroje. Především velké, tvrdé hroudy půdy, které se nachází především v oblasti brázdy, se nenabírají.

Novinkou je hydraulický sklápěcí mechanismus druhého sítového pásu, který dostal název „Smart Fold“ a je chráněný patentem. Díky „SmartFold“ lze přenést těžiště stroje směrem dopředu a tím se podstatně sníží potřeba zdvihové síly a poprvé je tak možné použít nový řádkovač se dvěma sítovými pásy v kombinaci s traktory ve výkonové třídě od 50 koní.

Díky krátkému prvnímu sítovému řetězu a hydraulickému sklápěcímu mechanismu druhého sítového řetězu lze do stroje dodatečně integrovat regulaci hloubky radlice, aniž by se výrazně zvýšily nároky na zdvihací sílu, čímž je zajištěno další využití stávajících malotraktorů. Hloubkové navádění radlice se provádí pomocí hrůbkových válců, které rozmělňují zpevnění na povrchu hrůbku. Vždy dvě disková krojidla na řádek zajišťují použití bez ucpávání.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down