22.10.2022 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový závod v Turíně slavnostně otevřen

Společnost FPT Industrial otevírá svůj nový závod ePOWERTRAIN v italském Turíně. Budoucnost uhlíkově neutrální mobility začíná tam. Toto otevření představuje další důležitý milník pro značku na cestě dekarbonizace a pro její strategii dosahování nulových čistých emisí pro její výrobky a pro všechny své průmyslové činnosti.

Nový výrobní závod  je prvním zcela uhlíkově neutrálním závodem skupiny Iveco, který dosáhl svých cílů kompenzací  emisí  oxidu uhličitého nákupem energie z obnovitelných zdrojů a uhlíkových kreditů. Kromě toho zařízení vyrábí energii pomocí solárních panelů, instalovaných na fasádě, a inovativních technologií, jako je  "mini-větrná věž" a "inteligentní  květina".

V novém výrobním závodě na systémy ePowertrain je pozornost věnována ochraně životního prostředí také prostřednictvím zahrady Iveco Group Sustainability Garden. Jde o vnitřní prostor o rozloze 6 000 metrů čtverečních,  osázený 100 rostlinami, odolnými vůči suchu. Jedná se o druhy s velkou absorpční kapacitou oxidu uhličitého. Z recyklovaných palet byla také vytvořena stezka pro pěší. Čtyři panely, rovněž vyrobené z recyklovaných palet, ilustrují priority skupiny v oblasti udržitelnosti a související cíle.

Slavnostního ceremoniálu při otevření nového závodu se zúčastnili starosta Turína Stefano Lo Russo a  radní pro rozvoj rozpočtu regionu Piemont Andrea Tronzano, spolu s delegací profesorů a studentů z Turínské univerzity. 

S celkovou plochou 15 000 metrů čtverečních je závod ePowertrain vybaven třemi paralelními výrobními  linkami, určenými pro montáž akumulátorů, elektrických  centrálních pohonů a  elektrických  náprav HCV.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down