17.06.2022 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nožový válec a talířové brány při předseťové přípravě půdy

Kvalitně si srovnat pole do roviny před setím přináší mnoho výhod při pracích po sklizni. Takovým typickým příkladem posklizňové operace je nasazení nožového válce Horsch Cultro 5 TC, který právě rovné pole vyžaduje.

Potom dokáže rozbít a zkrátit stonky u řepky či slunečnice nebo zpracovat porost meziplodiny. Zároveň spirálovitě uspořádané nože zpracovávají půdu do hloubky dvou centimetrů. Rovné pole je zapotřebí i kvůli pocitům řidiče v kabině traktoru, neboť válce Cultro 5 TC  potřebují vyšší pracovní rychlosti. Rozhodně dokážou usnadnit práci se zpracováním organické hmoty vzadu agregovanému talířovému podmítači. Podle sdělení zástupce firmy Horsch Vratislava Maliny se spojení válce Cultro 5 TC a talířového podmítače Joker 5 CT osvědčilo i při netradičním využití k přípravě půdy před setím ve velmi obtížných podmínkách.

Cultro TC, stejně jako Joker CT se vyrábějí v neseném provedení o záběru do šesti metrů. Joker 5 CT se na RoadShow představil s válcem o průměru 52 cm. Stroj dokáže zpracovávat půdu do hloubky 8 až 10 centimetrů – při podmítkách, zapravení organické hmoty anebo při přípravě půdy před setím. Joker CT bude ideálně pracovat při pojezdových rychlostech 13 až 14 km/h, minimum je 9 až 10 km/h. V některých případech je možné uvedenou kombinaci strojů využívat i k předseťové přípravě půdy. Takové využití firma Horsch na RoadShow představila, což zachycuje videoukázka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down