26.05.2016 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nyní jezdí s novým návěsem

Traktorové návěsy jsou dominantní při prodejích dopravní techniky určené pro práci v zemědělství. Na našem trhu je několik značek a mezi nimi i litevská Umega. Jeden z návěsů této značky vlastní od letošního roku i Jan Králík, který hospodaří na pozemcích v okolí Lázní Toušeň.
Jedná se o soukromě hospodařícího zemědělce s klasickým sortimentem pěstovaných plodin, mezi jimž dominují obilniny, dále řepka, silážní kukuřice, ale i proso a hrách. V živočišné výroba chová čtyři prasnice a provozuje výkrm prasat, na výkrm má i pět býků.
Jeho novým návěsem je Umega SPC-14 s vanovou korbou, tandemovou nápravou a užitečnou hmotností 14 t (celková hmotnost činí 18,5 t). Návěs agreguje s dvěstěkoňovým McCormickem.

A proč Umega? Jan Králík měl v hledáčku několik značek, ale Umega vyhrála především svými rozměry, a to délkou a výškou. Kratší délka návěsu je výhodou při manévrování v místech s nedostatkem prostoru a nižší výška je nutností. Velká část práce návěsu bude totiž soustředěna do období sklizně, a protože výsypná výška kombajnu je jen 3,5 m, musí se návěs vejít pod ní. Umega  SPC 14 to se svými 3,15 metru splňuje, a to včetně nástavek.

Jistou výhodu představuje i vanová korba. Ta sice dovoluje jen sklápění směrem vzad, na druhou stranu má odolnou konstrukci, snadno se z ní vysýpá jakýkoliv materiál a je těsná, neboť je svařena do jednoho kusu přerušeného jen otevíracím zadním čelem.

Klasikou návěsu je náběžně řízená zadní náprava, oj i nápravy jsou odpružené a to pomocí listových pružin.

Návěs najde na farmě Jana Králíka uplatnění zejména při převozu rostlinných komodit, dále při vyvážení hnoje a příležitostně pro přepravu dalšího materiálu, který bude třeba dopravit z místa A na místo B.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down