Obchodních partnerů stále přibývá

V březnu minulého roku vstoupila na český trh společnost Grene Kramp. Předmětem její činnosti je velkoobchod s náhradními díly na zemědělskou techniku i dalšími potřebami pro zemědělce a hobby segment. Po více než roce jsme se sešli s jejím ředitelem Ing. Jaroslavem Šimonem a povídali jsme si o tom, zda byla tato obchodní strategie správná.

Čím společnost Grene Kramp oslovila obchodní partnery?
Naše vize byla velice jednoduchá. Aby obchodníci a zemědělci nalezli „pod jednou střechou a během jednoho zastavení“ vše, co potřebují, a to za přijatelnou cenu. Aby u nás nakoupili stejně rychle a dobře jako farmáři v zemích, kde společnosti Grene a Kramp historicky působí již mnoho let.

Naplnily se vaše prvotní představy?
Dnes, po více než roce práce celého týmu spolupracovníků, mohu konstatovat, že naše vize byla správná a nemění se. Obchodním partnerům nabízíme kromě širokého sortimentu produktů, propracované logistiky, služeb, poradenství a intenzivního marketingu také jistotu a klid. Dodržujeme strategii velkoobchodu, takže neprodáváme koncovým uživatelům, tedy zemědělcům, ale zboží dodáváme jejich nejbližším obchodním partnerům. Abychom uspokojili všechna přání a potřeby českého a slovenského zemědělce, budujeme společně s našimi obchodními zástupci širokou síť obchodních partnerů. V současné době jich máme více než sto padesát a s nimi tvoříme jeden tým, který se snaží poskytovat zemědělcům co nejlepší servis.

Použil jste výraz přijatelná cena. Nejsou vaše náhradní díly naopak dražší, když „procházejí“ větším počtem obchodních společností a každá si připočte určitou marži?
Námi stanovené ceny obstojí v konkurenci díky tomu, že společnosti Grene a Kramp získávají od dodavatelů – vzhledem k velkému množství odebíraných náhradních dílů – příznivé nákupní podmínky. Tuto výhodu pak přenášejí obě společnosti i samotný koncern Grene Kramp Holding A/S, jehož jsme dceřinou společností, na své zákazníky – tedy prostřednictvím našich obchodních partnerů na koncové uživatele, zemědělce. Rostoucí prodej nás utvrzuje v tom, že jsme zvolili správnou cestu.

Co se vám tedy za uplynulou dobu podařilo?
Vybudovali jsme mladý ambiciózní tým s odbornými znalostmi a ochotou neustále se učit, rozvíjet a zlepšovat úroveň služeb. Pro český trh jsme doposud vybrali téměř dvacet tisíc položek, které jsou připraveny v novém moderním skladě v Modřicích u Brna. Aktivně také využíváme skladů mateřských organizací. Neustále rozšiřuje skladové zásoby, které se dnes blíží hodnotě sto milionů korun v prodejních cenách na konečného uživatele. Jde o originální i neoriginální náhradní díly vysoké jakosti řady značek, pracovní nářadí, ochranné pomůcky, pracovní oblečení, hračky a řadů doplňků. Zavedli jsme systém produktových školení pro zodpovědné pracovníky skladů a servisů a nově jsme zřídili i pozici zákaznického servisu, který poskytuje našim partnerům průběžné informace o stavu vykrytí jejich objednávky. Samozřejmostí se také staly během sezóny „víkendové služby“ na telefonu, kdy dokážeme vyhovět a dodat potřebný díl i v sobotu a neděli.

Kde se mohou zemědělci seznámit s vaší nabídkou?
S nabídkou společnosti Grene Kramp seznamujeme jak obchodní partnery, tak koncové zákazníky. K hlavním komunikačním kanálům patří rozesílání rozsáhlých, specializovaných katalogů, brožur a důležitých obchodních informací prostřednictvím e-mailů. Na první dva tištěné díly barevného katalogu v českém jazyce, které lze obdržet i v podobě CD nosiče, navázal letos v dubnu již třetí katalog Zemědělská technika 3. Na více než čtyř set stránkách naleznou čtenáři seznam dílů na kloubové hřídele Walterscheid a díly na traktory a přívěsy. Tento katalog nabízí kompletní sortiment kloubových hřídelů a veškeré jejich součásti přehledně uspořádané do skupin. Tříbodové systémy a tažná zařízení jsou hlavními skupinami v sekci Traktory. Nemalá část je věnována motorovým dílům, jako jsou baterie, filtry, chladicí, palivové a výfukové systémy. Podskupina dílů pro kabinu obsahuje sedačky, světlomety a mnoho dalších položek včetně GPS systémů. Za výhodnou cenu zde naleznou farmáři satelitní navigaci s přesností 30 až 50 cm, nebo 5 až 10 cm. Běžné díly přívěsů, jako jsou podpěrné nohy, systémy připojení nebo kompletní kola či jejich části s příslušenstvím se nacházejí v kapitole Přívěsy. Elektronická forma katalogů je přehledná, jednoduchá a průběžně ji aktualizujeme. Prostřednictvím elektronického obchodu mohou naši partneři velmi jednoduše objednávat zboží. Pravidelně se také zúčastňujeme významných výstav a polních dnů.

Jaký je zájem o pracovní oblečení?
Jedním slovem veliký. Nová generace vysoce kvalitních a pohodlných pracovních oděvů GWT, které nabízíme, se vyznačuje inteligentní funkčností a moderním designem, přitom zaručuje volnost pohybu. Oděvy byly testovány v řadě různých profesí a náročné zkoušky přinesly nadmíru pozitivní výsledky. Jsou navržené tak, aby poskytovaly maximální pohodlí bez ohledu na to, zda pracujete venku nebo uvnitř, v teple nebo v zimě a vyrábějí se z velmi kvalitních materiálů. Některé látky jsou strečové, jiné mají speciálně změkčenou rubovou stranu nebo povrch ošetřený pomocí nanotechnologií, takže jsou maximálně odolné vůči špíně a vodě. Pro nové produkty řady GWT je kromě oděruvzdornosti, funkčnosti a pohodlí typická široká škála důmyslných detailů, které usnadňují a zlepšují práci.

Pro zemědělce, dealery a servisní společnosti je důležitý nejen spolehlivý zdroj náhradních dílů, příslušenství a spotřebního zboží, ale také rychlá a dobře fungující doručovatelská služba
Logistika patří u Grene Kramp k dobře zvládnutým disciplinám, obě zakládající společnosti mají v této oblasti letité zkušenosti. Aby zajistily, že zákazník dostane včas přesně to, co potřebuje, využívají nejmodernějších technologií. Skladová logistika je založena na sofistikované IT technice, díky níž se včas doplňují zásoby a v kterýkoli okamžik je k dispozici úplný sortiment. Objednané zboží se z Grene Kramp expeduje k obchodnímu partnerovi, se souhlasem obchodníka může být zboží doručeno přímo na adresu konečného zákazníka. Pokud si zákazník objedná náhradní díl, který máme na skladě, do 13.00 hodin a v sezóně i později, je druhý den ráno požadovaná součástka u našeho partnera, na farmě nebo v zemědělském podniku. Pokud se stane, že zákazník u nás požadované zboží nesežene, jsme připraveni tuto dodávku operativně realizovat v termínu dle dohody s pracovníky nákupního oddělení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *