Oblíbená rozmetadla v nové podobě

Společnost BV-Technika má ve svém sortimentu zemědělskou techniku od celé řady renomovaných evropských výrobců. Nové, ale i známé stroje si mohli prohlédnout zákazníci v expozici v pavilonu P, zajímavě připravené společně s firmou HM-Hodonín.

Velkou plochu zaujímala rozmetadla firmy Rauch. V letošním roce přichází na trh nová generace modelové řady Axis. Stroje jsou nápadné svým inovovaným designem, ale zároveň je i nabídka provedení rozšířená. Základní rozdělení zůstává shodné – na stroje s mechanickým pohonem Axis M a s pohonem hydraulickým Axis H, dále podle velikosti zásobníku hnojiva a podle systému regulace.

U dosavadní řady byly velmi poptávány stroje Axis M se systémem EMC pro plně automatické dávkování hnojiva pro každý výpad samostatně. Nicméně v oblibě jsou také rozmetadla s hydrostatickým pohonem, konkrétně model Axis H EMC 30.2. V novém provedení má toto rozmetadlo zvýšenou nosnost na 3200 kg a nabízí šířku záběru až 42 m.

Podobné zvýšení nabízí i další oblíbený model Axis H EMC 50.2 – kapacitu až 4200 kg hnojiva a aplikační šířku až 50 m. Možnost zapínat a vypínat čtyři nebo osm sekcí v klínech pozemků či na souvratích stiskem tlačítka realizuje firma Rauch se systémy VariSpread.

V letošním roce se také dočkali zájemci o tažená rozmetadla Axent 100.1. Jedná se o zcela nově vyvinutý stroj pro aplikaci hnojiva na velkých výměrách. Disponuje zásobníkem s objemem 9500 l, ke kterému lze prostřednictvím rychlovýměnného systému připojit rozmetací ústrojí Axis-PowerPack, určené k aplikaci granulovaných hnojiv, či Lime-PowerPack pro rozhoz vápna.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 8/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *