19.09.2023 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oblíbené secí stroje s novým ovládáním

V průběhu Tiskových dnů firmy Pöttinger v Rakousku nedaleko sídla v Grieskirchenu měly své samostatné stanoviště také pneumatické secí stroje modelové řady Terrasem. Na první pohled vypadal vystavený secí stroj Terrasem C6 shodně, jako je současná generace. Novinky se týkaly systému ovládání.

Představený secí stroj měl integrované nové prvky výbavy, jako je nové ovládání Profiline. Tato nová výbava na přání je určena pro zákazníky, kteří se svými secími stroji Terrasem firmy Pöttinger sejí velké výměry a chtějí co nejvyšší úroveň ovládacího komfortu.

Změny v hydraulice

Velkým rozdílem je hydraulický systém. Secí stroj je zásobován potřebným množstvím hydraulického oleje pod požadovaným tlakem přes okruh Load Sensing. Stroj je doplněn o blok elektrohydraulických rozvaděčů a všechny funkce tak mohou být ovládány jednoduše a pohodlně prostřednictvím ovládacího terminálu z kabiny traktoru. Odtud lze přímo ovládat i jednotlivé pracovní sekce secího stroje. Je možné si i nastavit hloubku záběru předřazené sekce talířů pro přípravu půdy i v procentech hloubku setí.

Zároveň se takto otevírají nové možnosti v realizaci systémů precizního zemědělství. Jednotlivé funkce mohou být ovládány také automaticky pomocí Task Control prostřednictvím sekce variabilního řízení. Všechny pracovní nástroje jsou přesně polohované. Rovněž ventilátor a přítlak botek jsou řízeny automaticky.

Dodržení linie souvratí

Secí stroj Pöttinger Terrasem může přesně na linii souvratě zvedat a spouštět jednotlivé pracovní sekce. To je výhodou také v situaci, kdy si obsluha souvratě naseje jako první – nedochází k rozhrnování již zasetých pásů talíři. Dále je možné využívat lokálně variabilního výsevku, ale i například hloubku záběru sekce talířů je možné měnit podle dat v předpisové mapě. Potom je třeba využívat velký ISOBUS terminál CCI 1200, kde lze mít až čtyři předpisové mapy. 

Na videoukázce je patrné, jak se na linii souvratě postupně zdvihají a spouštějí jednotlivé pracovní sekce.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down