21.05.2023 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obratné kompaktní kolové nakladače

Kolový nakladač Claas Torion 639 může oproti velkým typům s hmotností 15 až 20 tun vypadat jako malý pomocník, nicméně zastane velké množství nejrůznější práce – na poli, na loukách i na dvoře farmy. Díky nízké konstrukci kabiny přitom projede i nízkými vjezdy do starších budov.

S hmotností 5,7 t je Claas Torion 639 největší typ z rodiny kompaktních kolových nakladačů Claas. Se svým zlamovacím řízením je ale velmi obratný. Plynulé hydrostatické pojezdové ústrojí ovládání nakladače ještě zjednodušuje. Výhled z kabiny usnadňuje kónicky tvarovaný výložník. Jeho výškový dosah je možné zvýšit na přání dodávanou kinematikou High Lift, případně také instalací vysokovýklopné lopaty. Hydraulické funkce se ovládají pohodlně pomocí joysticku. Břemena je možné zdvihat do výšky až 4,95 metru. Srdcem hydraulického systému je čerpadlo High-Flow.

Unikátním konstrukčním znakem těchto kompaktních kolových nakladačů je jejich dvojité řízení. Kombinace výkyvného kloubu a řízení kol zadní nápravy zajišťuje obratnost. Robustní odklon čepu nápravy s dlouhou životností se vychyluje o 30° na jednu stranu. Na zadní nápravě je možných 25° na každou stranu. Ve výkyvném kloubu se nachází vícevrstvý pružinový blok pro tlumení vibrací.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down