Obratnost na prvním místě

Firma Manitou má u nás významné postavení v prodeji teleskopických manipulátorů s většími výkony, ale snaží se proniknout i do oblasti strojů s výkony nižšími, u nichž jsou před výkonností preferovány manévrovací schopnosti. Dobrým příkladem z této skupiny strojů je teleskopický manipulátor SLT Twisco.

Jedná se o stroj s hydropojezdem všech kol, která jsou tři (dvě vpředu, jedno vzadu). Díky tomu, že zadní kolo lze natočit až do úhlu 90 stupňů, dokáže se manipulátor otočit na místě (v kruhu o průměru 2,22 metru).
Přes vysokou obratnost přitom nejsou výkonové parametry stroje nijak zanedbatelné. Výška zdvihu činí 4 metry, nosnost 1,5 tuny. Jedná se přitom o teleskop takže má v porovnání s nakladači dobrý dopředný dosah (2,13 m) a obsahuje i všechny funkce, které k teleskopu patří včetně přídavného hydraulického okruhu.
Stroj může být v provedení s kabinou, nebo bez ní a je k němu možné využít velkou škálu přídavných adaptérů, od paletizačních vidlí, přes klasické lžíce až třeba po hydrostaticky poháněný půdní vrták.
Další zajímavostí v novém sortimentu firmy Manitou jsou manipulátory s hydrostatickým pojezdem. Ty Manitou sice vyráběl již dříve, avšak nedodával je jako zemědělské verze. Na Techagru se letos objevil první stroj s hydropojezdem a novinkou byl také model MVT 628 což je kompaktní manipulátor protože jeho rozměry 1,9 m výška a 1,9 m šířka mu umožní práci i v menších prostorách než které potřebují klasické manipulátory, které mají obvykle šířku a výšku na hodnotách 2,2 metru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *