Obvyklý sortiment i nové značky

Dvě části tvořily expozici dovozce zemědělské techniky Dr. Albína Hanáka na letošním ročníku veletrhu Techagro v Brně. První byla tradiční a dominovaly jí traktory Deutz Fahr, v té druhé se mohli návštěvníci seznámit s novými typy sklízecích kukuřičných adaptérů Geringhof a nově také s postřikovači francouzské firmy Caruelle a parcelovou sklízecí mlátičkou Sampo.

„Mezi vystavenými traktory je novinkou model Agrotron 210, který je pokračováním vývoje té nejsilnější řady traktorů Deutz Fahr. Je osazen motorem Deutz se jmenovitým výkonem 210 koní, maximální výkon dosahuje 218 koní. Motor pracuje s elektronickou regulací otáček. Již ze starších modelů je známa převodovka ZF, která pracuje i zde. Má 24 rychlostí vpřed a 24 vzad a kromě toho ještě skupinu plazivých rychlostí 16/16. Řazení probíhá buď manuálně nebo pod zatížením automaticky. Spojku může obsluha ovládat místo nožního pedálu také tlačítkem. Olejová náplň hydraulického systému a převodovky je rozdělená. Ve standardu je samozřejmostí vzduchem odpružená kabina a přední náprava odpružená olejem. V sériovém vybavení nechybí ani klimatizace. Mnoho konstrukčních prvků je shodných s typy 235 a 265. Další vystavené modely kolových traktorů ať již Agrotron 165, který se zde představuje s čelním nakladačem, nebo Agrotron TTV 1145 s plynulou převodovkou by neměly být pro návštěvníky již žádnou novinkou, stejně jako lis Deutz Fahr RB 4.90 OC – 14 na kulaté balíky s variabilní lisovací komorou a řezacím ústrojím Integralrotor se 14 noži,“ popisuje první část expozice věnovanou výrobkům značky Deutz Fahr Dr. Albín Hanák.
U představených adaptérů Geringhof si mohli zájemci vybrat hned mezi čtyřmi typy. Žací lišta Vario Star je vhodná pro sklizeň hustě setých obilovin nebo řepky, ve sklopném provedení se prezentoval adaptér RotaDisc 675 F. Novinkou je RotaDisc SC s rotorem pro dočišťování strniště a také typ Mais Star MS – SC vybavený systémem pro horizontální drcení slámy.
Nově se v nabídce objevila sklízecí mlátička Sampo. Vystaven byl menší model pro sklizeň malých výměr s označením 2010. Je vyráběna ve finském Pori a z bran tohoto závodu vyjíždějí od letošního roku také zelené mlátičky Deutz Fahr všech výkonových řad včetně té nejsilnější.
Tažený postřikovač Caruelle francouzské výroby se představil v České republice vůbec poprvé. Typ Olympia s polyethylenovou nádrží o objemu 2500 litrů měl pracovní záběr výkyvně zavěšených ramen 18 metrů. Jelikož konstruktéři tohoto stroje vycházejí z vlastních praktických zkušeností, jde o stroj jednoduché konstrukce, který je velice stabilní a odvádí dobrou práci i v náročných podmínkách a při vyšších rychlostech. V nabídce značky Caruelle jsou postřikovače s pracovním záběrem od 18 do 30 metrů a s nádržemi o objemu 2500 a 3200 litrů.

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *