Ocenění za moderní technická řešení

V rámci ročníku 2017 soutěže SIMA Innovations Award obdržel výrobce John Deere stříbrnou medaili za inteligentní systém, který zjednodušuje uživatelům techniky její mazání. Systém s názvem John Deere Smart AutoLube umožňuje z kabiny traktoru ovládat mazání traktoru a závěsného stroje.

Na terminálu lze zvolit mód práce (manuální, automatický či uživatelský), upravit nastavení systému a sledovat jeho činnost. Instrukce k distribuci maziva do přívěsného stroje vycházejí z dat vložených obsluhou traktoru. Mazání je optimalizováno a jeho průběh může řidič sledovat z kabiny traktoru.

Jedním z trendů v moderním zemědělství je automatizace. Výrobce New Holland se v této oblasti angažuje a za své řešení univerzálního autonomního traktoru NH Drive obdržel stříbrnou medaili. Nový systém využívá technologie vyvinuté CNH Industrial. NH Drive může pracovat nezávisle, bez řidiče, kdy funkce traktoru a závěsného stroje jsou ovládané umělou inteligencí nebo dálkově.

NH Drive je vyvinutý tak, aby dovoloval naprogramování na práci po celý den zcela samostatně. Pokud budou v průběhu dne zjištěny změněné podmínky, lze původně vložené zadání upravit.

Firma Rousseau obdržela stříbrnou medaili za své řešení s označením E-Kastor. Jedná se o model vyžínače z řady Kastor, který je ovšem osazen elektricky poháněným mulčovacím rotorem. Ovládání ramene zůstává stále pomocí hydrauliky. Instalace elektropohonu je výsledkem snahy o nalezení řešení přijatelného pro životní prostředí, které má nižší energetickou náročnost.*

Více informací přinese Mechanizace zemědělství č. 2/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *