Od jara do zimy s norskou značkou

Nové stroje, technologie a systémy, s nimiž přichází přední výrobce závěsné techniky Kverneland Group, vedou k ziskovému zemědělství, neboť zaručují optimální výnosy, nižší náklady a vysokou efektivitu. Uvedená „definice“ se týká nejen velkých modelů, ale také malé techniky, vždyť s vysoce sofistikovaným profesionálním zařízením už chtějí v současnosti pracovat i menší farmáři. A společnost Kverneland Group jejich přání plní. Neméně podstatné je také to, že naši zemědělci mohou s kvalitní technikou Kverneland pracovat na poli od jara do zimy.

Pro jarní otevření půdy jsou vhodné kypřiče Kverneland Tiger v záběru od 5 do 8 m nebo jednodušší stroje Kverneland Classic vhodné především pro menší farmáře. Stroje Classic se vyrábějí jako tažené v maximálním záběru 5 m, za lehký traktor je k dispozici i nesený model s pružnými radličkami ve čtyřech řadách o záběru 4,5 m. Kypřiče Tiger se šesti řadami radliček a s rozestupem radliček 8 cm se standardně dodávají s předním pružným smykem, zadním pružným smykem nebo zadním spirálovým válcem a řadou urovnávacích bran. Stejně jako všechny ostatní kypřiče Kverneland mají hydraulické nastavení pracovní hloubky na jednom místě.

„Ve skupině strojů pro předseťovou přípravu půdy máme v letošním roce nový robustní model Kverneland Magnum, který nahrazuje kypřiče Master či Master Pro,“ říká Antonín Krátký, DiS, produktový manažer společnosti Kverneland Group Czech. „Součástí standardní výbavy je přední pružný smyk hydraulicky nastavitelný, radličky s roztečí 6,5 centimetrů rozložené v devíti řadách, široká kola, zadní pružný smyk a prutové brány. Tento stroj s velkou průchodností a intenzivním zpracováním půdy se dodává v záběru od 7 do 11 metrů. Zemědělci u něj ocení veliký výkon a velmi dobrou práci ve všech typech půd. Díky velkému počtu radliček a jejich rozmístění na rámu zaručuje výtečné zpracování půdy i při vyšším poměru rostlinných zbytků. A protože nemá žádné válce, které se v mokrých podmínkách zalepují, lze s ním zahájit jarní práce velice brzy na jaře. To ale platí i pro dva předešlé stroje.“

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 13.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *