Od malotraktorů k širšímu sortimentu

Firma Rehos s. r. o. započala svoji činnost v roce 1995, když začala dovážet malotraktory slovinského výrobce Agromehanika Kranj. Tomu se věnuje i v současné době, během let však svůj prodejní sortiment dále rozšířila. Malotraktory Agromehanika AGT jsou vyráběny ve všech provedeních, která jsou zákazníky žádána. Od varianty s řízením kol přední nápravy, přes verze kloubové, s otočným řízením, s kabinou i bez kabiny. Nechybí ani verze upravené pro práci v lese a nyní nejprodávanější svahové speciály s otočným pracovištěm řidiče. A protože malotraktory si vyžadují specifické nářadí, nabízí firma Rehos jeho kompletní sortiment. Část z něho si i sama vyrábí. Jedná se zejména o půdozpracující techniku, tedy pluhy, rotavátory, talířové brány, radličkové kypřiče, ale i techniku dopravní, které vévodí třístranně sklápěný návěs SP3.

Protože využití malotraktorů je častější v komunální sféře než v klasickém zemědělství, nechybí ani nabídka specifických strojů pro údržbu parků, hřišť a silnic. Jsou to jednak různé druhy mulčovačů a žacích strojů, dále ramenové vyžínače, pro zimní údržbu silnic pak sněhové radlice, frézy, zametací kartáče, sypače a další technika, která je pro komunální sféru obvyklá. Na malotraktory lze domontovat i čelní nakladače či podkopová ramena, nebo paletizační vidle, a tím zvýšit variabilitu v jejich použití. Dá se bez nadsázky říci, že pro využití malotraktorů jak v zemědělské, tak komunální sféře je v nabídce firmy Rehos všechno potřebné nářadí.

V nabízeném sortimentu nechybí ani aplikační technika. Také ta pochází od firmy Agromehanika Kranj, je však prodávána nejen ve verzi pro malotraktory, kdy se jedná především o rosiče určené pro práci v sadech a vinicích a vyráběné v různých variantách s největším objemem nádrže až 2000 l, ale vyráběna jsou i v provedení postřikovačů určených pro agregaci s klasickými kolovými traktory. 

Nabídka postřikovačů určených pro agregaci s klasickými traktory zahrnuje variantu nesenou a taženou. Nesené provedení začíná u objemu nádrže 200 litrů s rameny s maximálním záběrem 10 m a končí u objemu 1200  litrů v kombinaci s 18metrovými rameny. Tažené provedení začíná na objemu nádrže 1500 l s 12metrovými rameny a končí nejvýkonnějším modelem, jehož hlavní nádrž na postřikovou jíchu má objem 3000 l a postřikovací ramena mohou mít maximální záběr až 24 m.

Postřikovače Agromehanika AGS jsou konstruovány s důrazem na jednoduchost, přesto však mohou mít i komfortní elektronické ovládání, jaké známe u lídrů ve výrobě aplikační techniky. Nechybí ani možnost automatického vypínání sekcí podle signálu GPS.

Není bez zajímavosti, že většinu komponentů na postřikovače si firma Agromehanika vyrábí sama a to včetně čerpadel, nebo regulátorů tlaku. A tak jak je dnes obvyklé, výroba probíhá na moderních pracovištích s využitím laserového řezání, CNC obrábění a dalších prvků automatizace, bez nichž už dnes se žádný z výrobců techniky neobejde.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *