29.03.2022 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Od malých až po velké

Společnost Massey Ferguson si letos připomíná 175 let své existence a současně výhradní dovozce strojů Massey Ferguson do České republiky firma AustroDiesel slaví 40 let od svého založení. Obě jubilea oslaví Massey Ferguson mimo jiné i na brněnském výstavišti, kde představí průřez svým sortimentem včetně novinek. Chybět nebudou ani sklízecí mlátičky. Massey Ferguson nabízí v portfoliu sklízecích mlátiček středně výkonné i velmi výkonné stroje.

Často se honíme za superlativy jako je nejrychlejší, největší nebo nejvýkonnější. Jenže někdy je méně více.  S rozmary počasí a s legislativou nařizující rozdělit větší pozemky na menší vyvstává potřeba u středně velkých podniků a mnohde i u těch velkých využívat kompaktní sklízecí mlátičky středních výkonnostních řad. Massey Ferguson umí nabídnout jak jednu z nejvýkonnější mlátiček současnosti Ideal, tak středně výkonné stroje Activa nebo Beta.

Activa, ta nejkompaktnější

Ukázaly se poprvé světu už v roce 2004 a jsou to čistokrevné původní „breganzanky“. Inovacemi prošly za ta léta hned několikrát. Velké přepracování proběhlo v roce 2008, kdy se zrodily jejich sesterská řada Activa S a poté ještě v roce 2016, kdy se světu představily současné modely MF Activa 7340 a MF Activa 7344. Do vínku tehdy dostaly koncernové motory Agco Power a přepracováno bylo i mláticí a separační ústrojí.

Sklízecí mlátičku MF Activa 7340 pohání čtyřválcový motor se zdvihovým objemem 4,9 l a výkonem 176 koní, zatímco u MF Activa 7344 se pod kapotou ukrývá šestiválec se zdvihovým objemem 7,4 l a výkonem 218 koní.
V mláticím ústrojí je dvoububnové a hlavní mláticí buben má průměr 600 mm a měří 1340 mm. Za ním je možné zařadit ještě přídavný modul ABC (Active Beater Concave), který prodlužuje opásání koše o 14 stupňů a kontroluje tok materiálu na dlouhé pětiklávesové vytřásadlo. Mláticí koš je segmentový je nastavitelný zvlášť vzadu a vepředu a má dvě oblasti s různou roztečí drátů. To mu dává možnost kvalitní práce ať už je sklízena jakákoliv plodina i za ztížených podmínek. Od počátku jsou modely MF Activa vybaveny kabinou XL nabízející klimatizaci, odpružené sedadlo a ve standardu elektrická zrcátka.
Pro sklízecí mlátičky MF Activa jsou připraveny žací lišty FreeFlow s pracovním záběrem 4,2-6,6 m a k dispozici na přání je i vyrovnávací systém do terénu AutoLevel.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down