Od myšlenky k hotovému traktoru – pohled za kulisy

Firma Claas efektně poodkryla roušku tajemství a spustila novou webovou stránku. Pod adresou tractors-making-of.claas.com vytvořili její specialisté stránky, které umožní návštěvníkům získat odpovědi na tyto otázky: Jaké know-how je skryto v traktoru Claas? A jaké kroky vývoje jsou nezbytné, aby bylo od prvotní myšlenky dosaženo skutečného high-tech produktu? V krátkých videosekvencích a rozhovorech poskytují spolupracovníci firmy Claas, stejně jako uživatelé strojů, zajímavé informace, a také osobní náhled do všech fází plánování, vývoje a výroby traktorů.

Zájemci o traktory se na nové internetové stránce například dozví, jak vývojáři firmy Claas cíleně sbírají požadavky a přání zemědělců a poskytovatelů služeb a následně je zapracovávají do plánování nových modelů. Zároveň se nabízí náhled do fáze vývoje, při níž inženýři vyvíjejí nové koncepty traktoru na počítači. Z nich pak následně vznikají modely z různých materiálů v reálné velikosti. Na základě těchto modelů traktorů jsou nové traktory testovány a dále optimalizovány zemědělci a provozovateli služeb, kteří pocházejí z nejrůznějších regionů světa.

Součástí nabídky webových stránek je i popis náročného procesu kontroly (validace) u firmy Claas. Tak je například demonstrováno testování nových modelových řad traktorů v testovacím centru firmy Claas u francouzského Le Mans. Testování zahrnuje dlouhodobé testy a provoz za extrémního zatížení.

Kromě toho zajímavý náhled do produkce prozrazuje, jak jsou traktory na dvě stě metrů dlouhé montážní uličce osazovány armaturami, brzdným systémem a dalšími celky, jako jsou nápravy, převodovky, kabina či jak pracuje lakovna.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 5/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *