Od podmítky až po setí se žlutočernou barvou

Společnost BEDNAR je ryze českou firmou zabývající se vývojem a výrobou zemědělské techniky a technologií. Tradičně je aktivní nejen v České republice, ale i na dalších světových trzích. Své zákazníky z Čech i ze světa si tato firma pozvala na svůj velký polní den Bednar, který se v letošním roce konal na pozemcích akciové společnosti Rostěnice. Na rozdíl od let předešlých, kdy se tato akce konala na polích ZS Sloveč na Nymbursku, bylo možné oslovit zemědělce z oblasti jižní Moravy.

Firma BEDNAR přichází na trh s celou řadou novinek a v Rostěnicích byl vhodný prostor pro jejich prezentaci. Tyto novinky vhodně doplňují technologické linky strojů, zpracované podle druhů jednotlivých plodin a konkrétních pracovních operací. Při praktických ukázkách pak byly předvedeny stroje od posklizňového zpracování rostlinných zbytků až po zasetí.

V Rostěnicích si na své přišli milovníci výkonných traktorů s kolovým i pásovým podvozkem a širokozáběrové techniky. Ale nechyběla ani technologická linka pro malého zemědělce.

První novinkou je zásobník pro přední tříbodový závěs s označením Ferti-Box FB F. Je vyřešen jako přetlakový a slouží pro uložení zásoby hnojiva, které je pak do půdy aplikováno různými způsoby zároveň s prováděním další pracovní operace. Tak například při setí secím strojem Omega OO je možné současně se setím ukládat hnojivo pod patu a tím stimulovat rostliny, aby při vegetování přes zimu rozvíjely kořenový systém. Jakmile přihnojování není zapotřebí, zásobník se odstaví a provádí se klasické setí, při kterém je výhoda, že secí stroj není zbytečně těžký ani složitý.

Dále lze tento jednokomorový zásobník využívat i ve spojení s nesenými dlátovými pluhy Terraland TN a TN Profi, s nesenými kypřiči Fenix FN/FN L či s meziřádkovými kypřiči ROW-MASTER RN. S objemem 1900 l je vhodný pro agregaci u běžných typů kolových traktorů vyšší výkonové třídy.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství č.7/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *