11.10.2021 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Od sklizně pícnin až po žlab

O tom, že zemědělská technika je jedním z významných faktorů ovlivňujících živočišnou produkci, není pochyb. Ale málokterá společnost se svými stroji zapojuje do kompletního procesu od sklizně píce až po přípravu krmné denní dávky. Francouzský výrobce zemědělské techniky Kuhn nabízí kompletní sortiment strojů od linky sklizně pícnin až po míchací krmné vozy, které komponenty krmné dávky naloží, zamíchají a založí na krmný stůl.

Kuhn ovlivňuje živočišnou produkci

Tím, že Kuhn (mimo jiné) vyrábí pestrou paletu žacích strojů, obracečů, shrnovačů a lisů, promlouvá významně do kvality krmiva a potažmo efektivity živočišné produkce. Nicméně i kdyby linka na sklizeň píce byla poskládaná ze strojů jiné značky, má Kuhn, co se krmení týká, stále co říct. Jeho tažené i samojízdné míchací krmné vozy jsou totiž mezi zemědělci velmi oblíbené.

Je to dáno jejich spolehlivostí, jednoduchou, a přitom chytrou konstrukcí, dobrou stabilitou i obratností a konečně nízkými provozními náklady. Stroje mají také dlouhý seznam možných specifikací, takže je možné krmné vozy přizpůsobit daným podmínkám a potřebám.

Všechny míchací krmné vozy využívají vertikální technologii míchání. Pro míchací šneky značky Kuhn je typické dvojnásobné stoupání šnekovice v její horní čtvrtině, což také napomáhá k snadnému rozdružování a řezání balíků. Nože na šneku mají asymetrické ozubení, což udržuje nože déle ostré.

Díky konstrukci šneků i optimální cirkulaci materiálu nabízí vůz kvalitní zamíchání krmné směsi a nízkou energetickou náročnost. Nedochází k hromadění materiálu na jednom místě a pohyb krmiva je plynulý. Nízkého příkonu je dosaženo i použitím dvoustupňové redukční převodovky.

Unikátní pro míchací krmné vozy Kuhn je míchací vana s typickým zkoseným tvarem a „nalámanými“ stěnami. Tato konstrukce přispívá k optimálnímu míchání.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down