16.03.2023 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Od traktorů po závěsné stroje

PERAGRO Trading s.r.o. z Přísečné, GORDEX spol. s r.o., z Prostějova a CSK AGRO s.r.o. z Přeštic mají společného nejen jednatele a majitele v jedné o sobě, ale i řadu značek techniky. Tou dominantní je Massey Ferguson. Skupina uvedených společností působí na třetině českého území a také proto je i největším prodejcem stejnojmenné techniky v republice. V loňském roce dodala do praxe více než sto francouzských strojů, z toho 54 traktorů, deset manipulátorů a čtyři mlátičky Ideal.

Techniku Massey Ferguson má v uvedených společnostech na starosti Ing. Tomáš Vomela, který nás během Dne otevřených dveří společnosti PERAGRO Trading v Přísečné provedl celým areálem, kde měly převahu právě tyto technicky vyspělé stroje.

„Dovolím si tvrdit, že značka Massey Ferguson je v České republice stále nedoceněná,“ říká Tomáš Vomela. „Pro návštěvníky jsme připravili půltucet traktorů Massey Ferguson, mezi nimiž vyčnívá model 8S.305 Dyna-VT Exclusive, který si pořídila společnost Klášterní statky Strahov, s.r.o., na provozovnu v Milevsku. Mnoho takových uživatelů v Evropě ještě není, neboť tyto stroje šly do praxe v průběhu minulého roku. Je to vůbec první traktor Massey Ferguson o výkonu 305 koní s plynulou převodovkou Dyna-VT, který naše skupina dodala do praxe. Tento traktor má řadu povedených inovací včele s novou komfortnější kabinou, které jsou pro moderní zemědělství nezbytné.“

Výbava Exclusive nabízí prvky zvyšující produktivitu a komfort. Šestiválcový traktor Massey Ferguson 8S.305 o maximálním výkonu 225kW/305 k je vybaven plynulou převodovkou Dyna-VT s maximální rychlostí 40 km/h, pamětí otáček a pákou Power Control na volantu. Vývodový hřídel s otáčkami 540E/1000 za minutu se ovládá elektrohydraulicky přepínáním z kabiny přes terminál a na zadním blatníku nechybí externí ovládání SART/STOP. Obsluha ocení moderní hydraulicky odpruženou a odhlučněnou kabinu, automatickou klimatizaci, vzduchem odpružené sedadlo s loketními opěrkami, páku Multipad na loketní opěrce a Datatronic 5 s dotykovou obrazovkou. Nechybí sedadlo spolujezdce s bezpečnostním pásem, digitální přístrojová deska, velká teleskopická zpětná zrcátka elektricky stavitelná a velký počet předních i  zadních LED světel.

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 12.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down