Odbyt hledají u nás

Cestu na český trh našel po rozšíření Evropské unie přední světový výrobce přípojných vozidel pro zemědělskou a tranzitní dopravu a dalších zemědělských pracovních strojů, německá firma Fliegl GmbH. Obchodní zastoupení má společnost Fliegl CZ v Krnově. Své prodejní aktivity hodlá více posílit, aby u nás zvýšila objem prodeje.

O rozšíření prodejních aktivit firmy Fliegl v České republice hovořil Josef Fliegl jun., ředitel dceřiné společnosti Fliegl Abda, která je součástí Fliegl-group, na tiskové konferenci u příležitosti desátého výroční založení výrobního podniku Flieglu v severomaďarské Abdě, v nejnovějším a nejvíce modernizovaném výrobním podniku firmy. Do tohoto podniku firma v loňském roce nejvíce investovala: 2,5 milionu EURO z celkových 6,8 milionů. V Abdě je také nejvíce zaměstnanců, 245 z celkových 452 a je sem soustředěna většina výroby.

Výrobky míří z Německa směrem na východ

Nadnárodní koncern s ústředním v bavorském Kastlu působí hned v několika evropských státech. Výroba je přitom situována do tří podniků v Německu (Kastl, Triptis a Töging) a jednoho, největšího v Maďarsku. Právě produkce z maďarské Abdy směřuje i do České republiky. Jak upřesnil André Begg von Albensberg z bavorského vedení firmy, více než 7 % této produkce je exportováno do naší země. Další významná část směřuje do Německa, Rumunska nebo na Slovensko.

Výrobci se potýkají s nedostatkem oceli

„Největším problémem, se kterým se firma nyní potýká, je nedostatek zásob oceli, který trápí většinu strojírenských podniků v zemích Evropské unii,“ prozradil novinářům Helmut Fliegl, šéf podniku v německém Triptisu, během prohlídky výrobních hal v Abdě.

Přípojná vozidla jsou jedničkou

Hlavním produktem Flieglu jsou přípojná vozidla pro tranzitní dopravu, zejména návěsy a přívěsy pro kamióny a další vozidla silniční dopravy. Zemědělská technika stojí až na dalším místě. Přitom právě s výrobou zemědělské techniky Fliegl původně začínal.

Originální produkt

Jedním z originálních produktů, který se podle Igora Turka z Flieglu CZ dobře prosazuje i na našem trhu, je přívěs AWS, jehož obsah se nesklápí, ale je vytlačován pohyblivým čelem-pístem. Jednoduchý princip, kdy hydraulický válec velice rychle vytlačí náklad, má nesporné výhody zejména v nízkých prostorách, kde nelze sklápět nebo na nerovných terénech, kde hrozí převrhnutí přívěsu. Je tedy vhodný především pro práci a manipulaci s materiálem v prostorách uvnitř zemědělských podniků. Předností je hlavně jeho jednoduchost a rychlost celého procesu vytláčení. Další výhodou je i možnost postupného stlačování převážené hmoty pří plnění, například pícnin z řezačky, pohyblivým pístem. Dosáhne se tak úspory v počtu jízd a tím i pohonných hmot.
Tento princip používá firma Fliegl i v oblasti silničních vozidel. Návěsy několika velikostí a provedení s označením „PUSCHING FLOOR“ jsou používána například pro svoz odpadu, který lze tímto mechanismem poměrně dobře lisovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *