Odolné stroje na zpracování píce

V minulém roce společnost AGRI CS podepsala importérský kontrakt na dodávku strojů značky Sip pro český a slovenský trh. Tato slovinská značka s dlouholetou tradicí prodělala v posledních letech značný posun ve výrobě a doslova nenechala kámen na kameni. Zcela modernizovala výrobní linky po vzoru německých automobilek, včetně samotného lakování. Přešla na nové technologické postupy, kvalitnější a pevnější materiály a za svým sloganem Robust hay harvesting – Odolný při sklizni píce – si stojí.

Důkazem toho je výrobcem poskytovaná dvouletá záruka jako standard. Součástí továrny v Šempeteru je vlastní velké vývojové centrum. Právě v něm se zrodilo několik konkurenceschopných řešení, která si nechala firma patentovat. Než však továrna spustí výrobu nulté série, nová modelová řada se nejprve dva roky testuje a až po doladění stroje se pouští nový model do výroby.

Hlavním výrobním programem jsou stroje na zpracování píce. Jako doplňkový sortiment továrna vyrábí mimo hlavní sezónu drobné senážní vozy, rozmetadla hnoje a jednoduché stroje na sklizeň kukuřice.

 

Žací lišty

Vraťme se ale zpátky ke strojům na zpracování píce. Nabídka žacích lišt je stejně jako u konkurence orientována na žací lišty s kondicionérem i bez něj. Standardní kondicionér je osazen plastovými prsty. Pokud zákazník požaduje šetrnější způsob sušení, třeba u vojtěšky, je u většiny modelů v nabídce i kondicionér s gumovými válci.

Patentovým řešením je rychlá a levná výměna disků. V případě nárazu disku na překážku dojde k přestřižení střižných kolíků, pracovní poloha disku se mírně pootočí (což indikuje nutnost výměny), nicméně stroj je schopen pracovat i nadále a není nutná okamžitá oprava. Výměna je jen otázkou nahrazení střižných kolíků, nikoliv celého disku. Jak lehké a efektivní.

V pracovním záběru i požadavku na příkon vychází továrna vstříc nejen malým farmářům, ale i velkým podnikům s žací kombinací v šířce 10 m, kterou na podzim představili na veletrhu Agritechnica v Hannoveru. Všechny žací lišty jsou konstruovány na pracovní rychlost 18 km/h.

 

Obraceče píce

Stejně jako v případě žacích lišt je nabídka obracečů píce od jednorotorového odlehčeného modelu po široké záběry o 14 rotorech. Pracovní záběr stroje nehraje žádnou roli. Díky asymetrickým dvojitým pružinovým prstům s pěti závity, které jsou šetrné k travním drnům, se dokonale přizpůsobí terénu i ten největší z nich. Standardně dodávaný kyvný čep s mechanismem hraničního obracení zajišťuje bezproblémový průjezd obraceče za traktorem.

 

Shrnovače píce

Senážní linku uzavírají shrnovače píce, a to jak s bočním shrnováním, tak i se středovým. Sériově instalovaná tandemová náprava (patentovaná) slibuje vynikající přizpůsobení shrnovače terénu.

Na letošním ročníku veletrhu Techagro tato značka nově rozšíří stáj AGRI CS. Proto se při návštěvě veletrhu nezapomeňte zastavit ve stánku AGRI CS v pavilonu V.

 Igor Frýbert

AGROTEC Group

 

Foto: Kopírování terénu díky patentovanému tandemovému podvozku je šetrné k travnímu drnu

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *