Ohlédnutí za výstavou Eima 2021

Před další vlnou pandemie covid-19 se v loňském roce ještě stihnul uskutečnit mezinárodní veletrh Eima 2021. Tradičně se na něm udílely ocenění "Technická inovace" strojům a zařízením, které podle poroty mají vlastnosti absolutní inovace. Soutěž, která je otevřena všem vystavujícím, tradičně pořádala společnost FederUnacoma.

Kromě toho byla rozdána ještě další ocenění. "Blue Award“ neboli „Modrou cenu" získala řešení, která vynikají z hlediska ochrany životního prostředí. Ocenění "Mention" neboli „Zmínka“ byla udělena všem výrobkům, jež představují originální zlepšení ve srovnání s již vyrobenými nebo patentovanými výrobky. Následující řádky popisují exponáty, které se mohou pyšnit oceněním Technická inovace.

Horizon 

Společnost Alpego Spa si z výstavy Eima 2021 odvezla ocenění za elektromechanické zařízení Horizon určené pro pneumatické secí stroje. Horizon udržuje rozdělovací hlavu ve vodorovné poloze nezávisle na sklonu terénu a zajišťuje rovnoměrnější rozdělování osiva u pneumatických secích strojů. Jde o unikátní novinku, první svého druhu a výhodou je fakt, že zařízením lze dovybavit též starší stroje.

Dualsteer 

Výrobce traktorů BCS Spa představil na Eimě vysoce specializovaný úzký traktor vybavený systémem Dualsteer. Dualsteer výrazně zmenšuje poloměr otáčení na souvratích a dělá stroj obratnějším.

Systémem je osazena nová řada traktorů, která splňuje emisní normu stage V a přitom nabízí lepší manévrovací schopnosti než předchůdci.

Stroj dostal ocenění za to, že vyřešil problém, jak skloubit plnění stále přísnějších emisních norem, kvůli kterým je zapotřebí implementace různých systémů do traktoru a zachování rozměrů strojů a jejich obratnosti.

Slide Ventum Trax 

Ocenění získal i stroj na sklizeň mladé listové zeleniny Slide Ventum Trax od společnosti Hortech Srl. Inovací je systém, kdy část sklízeného materiálu se přenáší vzduchem, takže se z listů díky jejich rozdílné hustotě oddělí všechny nečistoty. Kromě toho se listy automaticky sbírají do malých krabic. Hmotnost krabiček je automaticky kontrolována, aby byla zajištěna rovnoměrnost plnění.

Řešení umožňuje zvýšit produktivitu, a to až o 50 % ve srovnání se současnými řešeními, a snížit počet pracovníků na stroji nejméně o 66 %.*

Dualsteer
Slide Ventum Trax

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down