16.05.2023 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oranžové dny ve Stříteži

Oranžová barva vyvolává různé asociace. Konzumentům ovoce se asi vybaví pomeranč, motoristům výstražná vesta, cestovatelům západ slunce a traktorářům značka Kubota. A na prezentaci traktorů Kubota byly zaměřeny i Orange days, které v půli dubna proběhly na středisku firmy Mitrenga ve Stříteži.

Ale nešlo na nich jen o traktory Kubota. Vystaveno bylo vícero techniky, kterou má firma Mitenga a.s. ve svém sortimentu. Jednalo se například o traktory Valtra, závěsnou techniku z WTC Písečná, stroje Kverneland a samozřejmě i o traktory Zetor, které zůstávají součástí prodávaného sortimentu. A to i přesto, že firma Mitrenga a.s. s koncem loňského roku majetkově přešla pod investiční skupinu Z-Tec Invest group, která zakoupila 100 % jejích akcií. Pokud vám její název není příliš známý tak jen uvedu to, že přes majoritní akcionáře propojuje známé společnosti jako Kverneland Group Czech, KBT Proftech, nebo Topagri, tedy firmy prodávající značky jako Kverneland, Kubota, Kuhn, nebo Valtra.

Podává se bigos

Výstavní dny ve Stříteži mají svůj specifický ráz. Nakonec když už někdo zavítá do regionu kde se ve vzdálenosti jen několika km nachází polská hranice a kde se vyskytují dvojjazyčné názvy obcí, měl by si z toho odnést nějaký zážitek. Třeba ochutnat místní specialitu. Takový bigos možná někomu navodí vzpomínky na vojnu, ale jde o zajímavý pokrm, který si asi jinde nedáte.

A když už vás nebaví moderní technika můžete okouknout pár kousků z té historické, nebo se podívat na to, jak se pod zručnýma rukama svírajícíma motorovou pilu tvoří dřevěná socha. A pokud jste z místního regionu a máte doma synka, který se chystá na školu, můžete si prohlédnout prezentace Střední školy Jablunkov. Třeba ukázky kovářského řemesla, nebo svářecí trenažér, který simuluje sváření virtuální cestou a je tak velmi dobrou a bezpečnou výukovou pomůckou.

Kubota jede

Ale pojďme zpátky k technice. Traktorů Kubota bylo vystaveno velké množství, především z nižších modelových řad v nichž je Kubota velmi úspěšná. Nechyběly ani ridery a také zástupci traktorů z takzvaně „dospělé“ kategorie, modelových řad M4, M6 a M7. Návštěvníky zaujalo i vozidlo Kubota RTV X 1110, které je určeno pro komunální, zemědělské i stavební použití. Disponuje kabinou s pohodlným nastupováním, motorem o výkonu 26 k a hydrostatickým pojezdem. Sklopnou korbu lze zatížit nákladem o hmotnosti až 500 kg a do zadního, případně i čelního závěsu jdou agregovat různé druhy nářadí pro letní práce i zimní údržbu komunikací.

Velké množství strojů dokumentovalo šířku sortimentu, který má Kubota ve svém výrobním portfoliu. A s nimiž jsou u nás dobré zkušenosti, což se odráží v růstu prodejů. Můžeme totiž určitě říci, že poměr mezi kvalitou a cenou traktorů Kubota je na dobré úrovni a zákazníci to umí ocenit stejně, jako standardní pětiletou záruku.

Celý článek najdete v Mechanizaci zemědělství 6/2023.

Před Valtrou N155 se vyfotografovali: Alois Mitrenga (Mitrenga a.s.), Milan Rusňák (Topagri) a noví majitelé Jiří a Daniel Ondračkovi (zleva)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down