Originální prezentace nových pneumatik

V průběhu veletrhu SIMA 2017 v Paříži prezentovala své produkty také firma BKT. Připravila originálně a zcela nově koncipovaný stánek s největší rozlohou ve své historii – na ploše 459 čtverečných metrů. Hlavní atrakcí byl průhledný traktor, vyrobený z plexiskla, na kterém byla instalovány čtyři nové pneumatiky Agrimax V-Flecto. Pneumatika si ve světle silných reflektorů na rampách v okolí odbyla svou velkolepou světovou premiéru a stánek vytvářel příjemné kulisy pro prezentaci této novinky veřejnosti.

Agrimax V-Flecto je výsledkem vývoje firmy BKT a má splňovat současné i budoucí nároky zemědělců. K nim patří zvýšená nosnost, vyšší rychlost při přejezdech, vynikající flotační vlastnosti, omezení utužování půdy a úspora paliva. Pro splnění těchto nároků a současně dosažení vysoké technické úrovně vsadili inženýři BKT na kombinaci mnoha řešení. Nová pneumatika je součástí skupiny Agrimax, jejímž společným znakem je implementace moderních technologií.

Agrimax V-Flecto je určena pro traktory vyšší výkonové třídy. Podle údajů výrobce by tato VF pneumatika měla při shodném zatížení působit na půdu nižším tlakem než pneumatika standardní či pneumatika, vyrobená technologií IF. Ve srovnání se standardní pneumatikou dosahuje o deset procent většího otisku (kontaktní plochy). Úměrně tomu je redukován i tlak na půdu, ale i hloubka stopy, a tím i valivý odpor pneumatiky v měkké půdě. Současně snížení prokluzu kol, zvláště u výkonných traktorů při zpracování půdy, vede ke snížení spotřeby paliva a zvýšení plošné výkonnosti za shodnou dobu.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 5/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *