Oslava významného výročí traktorů

Společnost STROM Praha připravila na veletrhu Techagro rozsáhlou prezentaci v pavilonu P i před ním v duchu významného výročí sta let produkce traktorů výrobce John Deere. V roce 1918 zakoupil John Deere továrnu na traktory Waterloo Boy a v současnosti nabízí kompletní sortiment traktorů ve velice širokém rozpětí výkonů od 73 až do 670 k.

Jaký kus cesty za sebou tento velký světový výrobce má, jasně demonstrovalo vystavení starého traktoru John Deere řady BR z období po druhé světové válce v sousedství nového pásového tahače JD 9620RX. Označení BR se používalo pro pevnou přední nápravu. K pohonu sloužil dvouválcový motor, který se startoval na benzín, a po rozběhu došlo k přepnutí na petrolej. Jmenovitý výkon motoru činil 17,5 k.

Za sto let vývoje a výroby traktorů přinesl John Deere světu četná významná a praxí vysoce oceňovaná řešení, jako byla konstrukce traktoru s vosím pasem a motorem nad přední nápravou, loketní opěrku CommandArm se sdruženými ovladači, elektroniku v nastavování hydraulických systémů či nezávislé zavěšení předních kol nebo modulární výrobu traktoru na základě konkrétní objednávky, specifikované zákazníkem. Všechna tato řešení se využívají i v současnosti a postupně je přejali i další výrobci.

Firma STROM Praha využila příležitosti k vystavení těch největších a nejzajímavějších strojů hned několikrát. Tahač John Deere 9620RX nabízí vynikající trakci, pohodlnou jízdu po poli bez vibrací a stabilitu – a to vše ve spojení s tradiční robustností. Opěrné kladky a napínací kola o velkém průměru udržují pásy v kontaktu s terénem, přičemž pásy se vyznačují velkou délkou. Zároveň i nahoře umístěné hnací kolo má velký průměr a záběr zajišťuje velký počet zubů.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2018.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *