07.03.2022 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Osvědčená kvalita strojů na balení balíků

K dosažení kvalitního krmiva a pro jeho uchování po celou dobu, než se dostane do žlabu, slouží několik technologií uskladnění senáže.

V České republice je to převážně uložení do silážních jam a válcových balíků.

Společnost KUHN nabízí širokou řadu balicích strojů jak na válcové, tak na hranolové balíky. Chceme uspokojit celou řadu potencionálních zákazníků s cílem nejen balit, ale především šetřit čas a spotřebu balicího materiálu. V tomto krátkém shrnutí Vám chceme představit náš sortiment těchto strojů.

Nesené baličky na válcové balíky

Používáme stejný koncept u baliček jak nesených, tak tažených, a to otočný 4pásový stůl, který má v základu předpětí fólie 70 % o šířce 750 mm s jedním držákem fólie. Modely se dvěma držáky fólie E TWIN pracují s přepětím fólie 90 % o šířce 750 mm.

Balička RW 1110 v provedení bez nakládacího ramene se dodává v modifikacích podle druhu ovládání. S lankovým ovládáním nabízíme model RW 1110 M nebo sofistikovaný model RW 1110 C s počítačem, který je možné vybavit dálkovým ovládáním. S tímto strojem si uživatel balí balíky přímo na skladu a manipulačním prostředkem řeší navážení a ukládání balíků a ovládá baličku dálkově.
Dalším typem nesené baličky je typ RW 1200 M nebo C, jedná se o satelitní baličku s jedním ovíjecím ramenem. Je vybavena dvěma poháněnými otočnými válci bez pásů, které slouží k nakládání balíků a zároveň k jejich otáčení při vlastním balení.

Tažené baličky mají na první pohled robustní konstrukci, nízko položené těžiště s koly umístněnými vzadu a nízkou odkládací výšku balíků. Jsou vybaveny jedním nebo dvěma držáky fólie typu E Twin a stříháním fólie

Tažené provedení RW 1410 M – C s nakládacím ramenem zvládne naložit jeden balík o váze max 1000 kg. Stroj je možné dovybavit překlápěčem balíků, rozšířením nápravy pro vyšší stabilitu, automatickým zavedením a ustřižením fólie a digitálním počítadlem s automatickým zastavením při dokončení balení.

Tažená balička RW 1610M C vychází konstrukčně z předchozího typu, má ale robustnější konstrukci a může naložit balík o hmotnosti až 1200 kg. Ve standardu má i robustní protizávaží, osvětlení a široké 15palcové pneumatiky.

Balička RW 1610 C AUTOLOAD při najetí nakládacího ramene na balík automaticky balík naloží a zároveň se spustí rameno dolů a začne okamžitě probíhat proces balení a obsluha může naložit další balík do ponosu pro svážení balíků. U tohoto modelu není problém na poli zabalit až 50 balíků za hodinu. Balička je díky svému provedení protizávaží a nízkému těžišti určena do kopcovitých terénů.

Tažená balička RW 1810 C je vybavena samonakládacím ramenem v přední části stroje, kdy balení zajišťují otáčející se dvě satelitní ramena. Baličku je možné také vybavit patentovaným systémem balení fólií 3D, který zajišťuje až  25% úsporu fólie. Stroj je řízen počítačem, pracuje spolehlivě a vložené investice se velice rychle vrátí v úspoře fólie. Tento typ je také schopen zabalit až 50 balíků za hodinu.

Baličky na hranolové balíky

Univerzální balička SW 4014 s ISOBUS ovládáním a laserovým naváděním na balík je profesionální stroj s unikátními vlastnostmi. Balí jak hranolové, tak válcové balíky senáže. Balení hranolových balíků senáže je v naší republice ještě v plenkách, velice rozšířené je však v Anglii a v zemích Beneluxu. Tento systém senážování má obrovskou výhodu především v tom, že vysoce stlačená hmota v balíku je dokonale zabalena a tím nedochází k úniku silážních šťáv. Tyto balíky mohou být uloženy ve venkovních stozích a není tedy nutné budovat venkovní silážní žlaby. Tato metoda silážování patří k vysoce ekonomickým technologiím a lze předpokládat, že si tento stroj najde velmi brzy své další zákazníky. U nás již jeden stroj pracuje v Beskydech a uživatel je s touto technologií velice spokojen.

KUHN CENTER CZ a. s.
Foto archiv firmy

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down