Osvědčené lisy a nové shrnovače

Společnost McHale je irská firma zabývající se od svého počátku zemědělskou technikou pro sklizeň píce. V současnosti má ve svém portfoliu jak žací stroje, tak lisy, balicí stroje a také kombinované lisy s baličkami. Sortiment doplňuje nářadí na manipulaci s balíky a nechybí ani rozdružovače balíků. Nedávno byl sortiment rozšířen ještě o shrnovače.

Společnost McHale založili bratři Padraic a Martin McHale. Nejdříve se specializovali na výrobu lisů a balicích strojů. Později byly do sortimentu zařazeny i další stroje spojené se sklizní pícnin. V loňském roce představila firma svůj sortiment shrnovačů.

Shrnovače

Nový sortiment zahrnuje dva modely dvourotorových shrnovačů. Dříve představený stroj R 62-72 je dvourotorovým shrnovačem nabízejícím pracovní záběr 6,2 až 7,2 m, který je hydraulicky nastavitelný z kabiny. Každý rotor má čtyři opěrná kola a jedenáct ramen, z nichž na každém je čtveřice prstů. Stroj je vybaven jednou nápravou s jednoduchým systémem řízení, který dává soupravě vynikající stabilitu i malý poloměr otáčení.
Dvourotorový model R 68-78 si odbyl svou premiéru na výstavě Agritechnica a jde v podstatě o většího bratra výše popsaného stroje. Má stejně jako předešlý model hydraulicky nastavitelný pracovní záběr v rozmezí 6,8–7,8 m. Dva centrálně zavěšené rotory jsou opatřeny šesticí opěrných kol a každý má třináct ramen. Na každém rameni jsou čtyři prsty konstrukčně řešeny tak, aby posečený materiál jemně dopravily na středový řádek.
Oba stroje jsou ideální pro farmáře, kteří chtějí mít ze své píce kvalitní krmivo. Do výroby byly puštěny až po dlouhých a pečlivých zkouškách v různých podmínkách. Díky centrálnímu zavěšení a systému odpružení dobře kopírují povrch terénu a neznečišťují materiál půdou.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *