Osvědčené postřikovače pro náročné uživatele

Co je předpokladem a podmínkou pro kvalitní postřikovač? Kdy se postřikovače KUHN dostaly do ČR a v čem dokážou oslovit? Vzhledem k přísným předpisům o používání pesticidů v EU roste poptávka po postřikovačích se systémy, které dokážou optimalizovat jejich aplikaci. K tomu, aby postřikovač dokázal naplnit své očekávání při koupi, musí umět svého uživatele uspokojit nejen jeho parametry a stupněm výbavy, ale také schopností dlouhodobé provozuschopnosti.

Celosvětově je Evropa největším trhem pro postřikovače. Francie je největším zemědělským státem v EU. Francouzský trh je tedy pro mnoho výrobců právě tím nejdůležitějším, který dokáže do určité míry reflektovat a prognózovat požadavky trhů ostatních. Vysoké nároky na konstrukci spolu s využitím pokročilých a sofistikovaných technologií při výrobě postřikovačů činí z francouzských výrobců jedny z hlavních hráčů na poli různých evropských trhů. Jak je ze statistik prodejů a registrací strojů patrné, KUHN patří mezi top 5 výrobců postřikovačů v Evropě. I přes respekt k osvědčeným konstrukčním prvkům ve výrobě postřikovačů, KUHN investuje do výzkumu technologií, reflektující požadavky uživatelů.

KUHN je francouzská společnost vyrábějící zemědělské stroje, které působí na českém trhu již od 90. let 20. století. Od roku 2012 ji v ČR výhradně zastupuje společnost KUHN CENTER CZ, která nabízí českým zemědělcům kompletní sortiment strojů, mezi něž patří také stroje pro chemickou ochranu rostlin.

KUHN nabízí v České republice tažené a nesené postřikovače a čelní nádrže. Modely postřikovačů mohou mít jak hliníková, tak ocelová ramena. Čerpadla mohou dle typu dosahovat průtoku až 700 l/min. Systém pulzní modulace (PWM) vč. tlakové elektrické cirkulace v ramenou umožňuje sekční kontrolu po jednotlivých tryskách. Tento systém je vhodný pro využití variabilní aplikace s předpisovou mapou.

O preciznost aplikace se může starat také v levnější variantě hydraulická cirkulace, která zabraňuje úkapům postřiku z trysek a rovnoměrnější aplikaci v celé šíři ramen při spouštění a najíždění do řádku.

Co se týče kopírování kolejových stop traktoru TRACKASSIST, je možno volit mezi automatickým natáčením nápravy nebo automatickým/manuálním hydraulickým natáčením oje. Dobrému vedení postřikovače v kolejových stopách napomáhá také malá vzdálenost mezi osou kol a ojí (Lexis 4m, Metris 4,4m)

O hlídání ramen nad zemí se stará systém BOOMASSIST, který může být nakonfigurován taktéž v různých modifikacích vzhledem k záběru ramen a požadavků na hlídání výšky, náklonu a individuální kopíraci levého/pravého ramena. Senzory pracují s tzn. „hybridní technologií“, což je patentovaný systém, který dokáže během 1 sekundy provést 30 měření. Jednotlivé senzory obsahují gyroskopy, které vůči sobě sledují polohu, dále permanentně sledují povrch pozemku a porostu. Obsahují chránící vložky, které zabraňují ovlivnění kopírování působením větru nebo nánosu nečistot.

KUHN GROUP chystá pro český trh v následujících letech představení nového typu taženého postřikovače Oceanis s velkoobjemovými nádržemi a samochodného postřikovače, který je v současný době nejprodávanějším svého druhu ve Francii a těší se velké oblibě také v ostatních státech.*

Petr Musil
KUHN CENTER CZ a. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down