Osvědčené stroje pro bramboráře

V expozici společnosti U + M Servis na veletrhu Techagro převládala červená technika na sklizeň brambor Grimme. Třeboňská společnost letos nepřivezla do Brna žádnou převratnou novinku, ale stroje, které se už v českém zemědělství osvědčily. Všechny byly ale v takzvané top výbavě. A právě tyto „detaily“ přilákaly každý den mnoho pěstitelů brambor, kteří si u vystavené techniky vyměňovali i vlastní postřehy a zkušenosti.

Všechny vystavené stroje Grimme tvoří kompletní technologickou linku, kterou navíc doplnil stroj na sběr kamene Kivi Pekka. V expozici třeboňské společnosti nechyběly ani čelní nakladače Stoll, ať už model Compact FC 450 vhodný pro menší řadu traktorů o výkonu do 80 k, či střední typ Clasic, ale i zástupce největší řady Profiline.

Největším, lépe řečeno nejdelším exponátem společnosti U + M Servis byla příjmová vana Grimme RH 12-40 combi určená menším a středním pěstitelům brambor. Konstrukce dna násypky a čisticí jednotky kombinují požadovaný výkon s extrémně jemnou manipulací se sklizeným produktem. Součástí zařízení o výkonu asi 15 t/h je násypka o objemu 6 m3 s plynule nastavitelnou rychlostí dna, výškově nastavitelná nasýpací plachta a šest spirálových polyuretanových válců  s hydraulickým nastavitelným odstupem, které slouží k odstranění hlíny a příměsí. Na ně navazuje válečkový přebírací stůl pro čtyři osoby a velikostní třídič. Na konci linky může být plnič palet nebo jiné zařízení. „S ohledem na velice šetrnou technologii k hlízám podpořenou krátkými dopravními cestami a vysokou produktivitu práce se investice do tohoto zařízení pěstitelům brambor rychle vrátí,“ tvrdí Ing. Daniel Trefil ze společnosti U + M Servis. „V nabídce máme i větší zařízení o výkonu až sto tun za hodinu, které výrazně snižuje dobu překládání sklizené produkce z dopravního prostředku. Pěstitelé brambor u nás také naleznou různé pásové dopravníky pro pohodlnou přepravu brambor ve skladech, stejně jako plně automatické plniče palet.“*

O dalších vystavených strojích přinášíme informace v Zemědělci č. 16.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *