Osvědčené stroje v novém provedení

Na dvou expozicích, tedy vnitřní zemědělské a vnější lesnické bylo možné si prohlédnout produkty dodávané humpoleckou společností Manatech v rámci souběžných veletrhů Techagro a Silva regina. Společnost totiž dodává techniku používanou v zemědělství i lesnictví. Čelní nakladače, případně také teleskopické manipulátory pak nachází uplatnění v obou těchto oblastech.

Jednatel společnosti Manatech, s. r. o., Miloš Lesina úvodem zdůraznil širokou nabídku teleskopických manipulátorů Dieci, která je v sortimentu firmy víceméně novinkou. Naznačil možnost dodat stroj o nosnosti sedm tun a dosahu deset metrů a naproti tomu možnost objednat si manipulátor s šířkou pod 180 cm s nosností 2,5 tuny. K teleskopickým manipulátorům dodává výrobce veškeré myslitelné adaptéry a mnoho typů lžic. Vybrané modely lze dodat se zadním tříbodovým závěsem, vnějšími vývody hydrauliky či vývodovým hřídelem.
Naprostou novinkou expozice byl lis s pevnou lisovací komorou McHale F 550. Do současné doby totiž McHale vyráběl pouze kombinovaný lis s baličkou Fusion a samozřejmě známé baličky válcových balíků. Základem nového lisu je lisovací komora a další komponenty ze stroje Fusion. Sběrač je široký dva metry. Píci do komory vkládá rotor se spirálově uspořádanými prsty. Do záběru lze hydraulicky zařadit 15 řezacích nožů, které jsou také hydraulicky jištěny. Pevná lisovací komora o průměru 1,25 m a šíři 1,23 m je tvořena lisovacími válci poháněnými řetězem. Při vypouštění balíku z lisovací komory dojde automaticky k namazání všech exponovaných hnacích prvků.
Nejznámějším produktem firmy zůstávají čelní nakladače Alo. Nové výrobní řady jsou nyní produkovány jak v rámci značky Quicke, tak také pod značkou Trima. Jejich výroba probíhá na stejné výrobní lince v novém výrobním závodě s kapacitou 33 000 nakladačů za rok při dvousměnném provozu. To také znamená, že zájemci o čelní nakladače těchto značek mohou být poměrně časně uspokojeni. U výrobků zmíněných dvou značek lze nalézt mnoho společného, najdou se však také rozdíly.
V rámci lesnické expozice společnost představila navijáky Fransgard na přibližování kulatiny, agregovatelné do tříbodového závěsu a také přestavby kolových traktorů pro lesní práce s využitím čelních nakladačů Quicke.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *