Osvědčený tým s novou značkou

Na letošním veletrhu Techagro představila společnost TOPAGRI kromě strojů Valtra, Marathon a Pfanzelt Maschinenbaum poprvé pícninářskou techniku Kuhn. Tu na českém trhu zastupuje od září 2009.

„TOPAGRI s. r. o je výhradním distributorem všech výrobků značky Kuhn dodávaných z nizozemského výrobního závodu Kuhn Geldrop na český trh, tedy především lisů na válcové i hranaté balíky, baliček píce a bubnových žacích strojů,“ řekl týdeníku Zemědělec Ing. Zdeněk Kříž, produktový manažer společnosti TOPAGRI. „Zároveň jsme se stali nevýhradním distributorem ostatních výrobků značky Kuhn pro český trh, ať strojů pro sklizeň pícnin, či techniky na zpracování půdy a setí, nebo ochranu a výživu rostlin, ale i krmení hospodářských zvířat. Jde o kompletní sortiment velmi kvalitních strojů, s kterými přichází osvědčený tým pracovníků s bohatými zkušenostmi, jemuž naši zemědělci důvěřují. Vždyť ho už dlouhá léta znají v souvislosti s lisy Vicon, které si od roku 1994 udržely na českém trhu první příčku v prodejnosti této značky. Mohu zemědělcům slíbit, že náš tým je zárukou stejné obchodní politiky, jakou uplatňoval u techniky Vicon. Je zárukou vysoké kvality servisu včetně poradenství a rychlých dodávky náhradních dílů, na něž jsou čeští zemědělci zvyklí.“
Z vystavených exponátů zaujal v Brně především žací mačkač Kuhn FC 703, který je určený do kombinace se všemi traktory s otočným řízením. Tvoří ho dvě dělené žací lišty v prostředku spojené, hydraulicky skládané a prstový kondicionér vhodný pro sklizeň travních porostů. Navíc se nechá doplnit shazovacím dopravníkem, takže ze dvou jízd o záběru 14 metrů lze vytvořit jeden mohutný řádek bez potřeby shrnování. Připojuje se do zadního závěsu traktoru. Obsluha tak má dokonalý přehled o práci žacího mačkače v celé šířce záběru, aniž by musela neustále otáčet hlavu dozadu, nebo jí vadil ve výhledu motor. Zemědělci u něj ocení i snadnou manévrovatelnost, zejména v členitém terénu, stejně jako dokonalé kopírování nerovných pozemků. Dalšími charakteristickými znaky jsou hydropneumaticky odpružené žací jednotky, centrální mazání všech mazacích míst a jednoduchá agregace s traktorem, stejně jako vlastní skládání či rozkládání do pracovní polohy.
Českou novinkou byl i tažený dvojrotorový shrnovač spíce GA 9032 se shrnováním do boku, který navazuje na osvědčené model GA 6002. Pracovní záběr v jedné jízdě je 8,7 m, ve dvojité jízdě 16 m s možností vytvářet jeden nebo dva řádky. Stroj má velice robustní podvozek, v zadní části je standardně vybaven šesti přídavnými koly, která stroj stabilizují i na svažitých pozemcích. Shrnovač GA 9032 je určen pro velké zemědělské podniky či službaře. Přehlédnout nešlo ani baličku píce RW 1600 s možností nakládání balíku do hmotnosti až 1500 kg, stejně jako osvědčený žací stro FC 313 LIFT CONTROL s hydropneumatickým odpružením žací jednotky včetně nárazové pojistky.
„První představení značky Kuhn u společnosti TOPAGRI s. r. o., Beroun na výstavě Techagro 2010 přineslo mnoho kontaktů na nové zákazníky,“ dodává závěrem Ing. Zdeněk Kříž. Také naši „staří“ zákazníci vítají rozšíření sortimentu, který společnost TOPAGRI nabízí na českém a slovenském trhu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *