Otevřené dveře v RCG Agromex

Dne 7 a 8. 5. se v nově vzniklé společnosti RCG Agromex otevřely dveře pro širokou veřejnost, která se tak mohla blíže seznámit s prodejním programem firmy a také s technickým zázemím zabezpečujícím jak dodávku náhradních dílů, tak servis strojů.

Akce se konala v pátek a v sobotu, takže byl i předpoklad, že se dostaví řada dospělých i s dětmi. Pro nejmenší byl proto připraven doprovodný program jako velká autodráha, či ježdění na elektrických vozítkách pro nejmenší.
Ti dospělí se pak mohli podívat ne techniku větších rozměrů, která není primárně určena pro zábavu, ale proto aby vydělávala peníze. I když například v případě takových traktorů Fendt může práce s nimi být i zábavou.
Přestože je prodejní sortiment firmy jako celek široký, zemědělská technika značky Fendt je nyní jeho základem. Do konce června tohoto roku na našem trhu s traktory Fendt aktivně působí jak firmy RCG Agromex tak firma Agrall, která byla jejich původním prodejcem. Od července však budou nové stroje Fendt prodávány výhradně přes firmu RCG Agromex, jakožto jejich oficiálního dovozce. V souvislosti s tím se tak v nabídce ocitne veškerý sortiment firmy Fendt, který mimo velmi dobře známých traktorů zahrnuje také sklízecí mlátičky a lisy na válcovité balíky.
Zatímco traktory Fendt jsou unikátní stroje, jedinečné především svojí Vario převodovkou, sklízecí mlátičky téže značky vycházejí z koncernových strojů Massey Ferguson. Avšak i tyto kombajny jsou konstruovány tak, že nabízí vyšší technickou úroveň než jejich červení sourozenci. Základním technickým rozdílem je především kabina s vyšší úrovní komfortu ovládání. Bude proto zajímavé sledovat jaký ohlas zaznamenají tyto stroje mezi našimi zemědělci. Jejich první tuzemské předvedení při práci se bude konat na Dni Zemědělce ve Stěžerech, kde je návštěvníci budou moci porovnat s konkurencí.
Pro značku Fendt je tedy nyní RCG Agromex výhradním dovozcem a obdobné je to s technikou RabeWerk a s v Německu vyráběnými postřikovači RTS ( ty vyrábí přímo firma RCG Technik Meppen). Předmětem prodeje bude ale i další technika, tentokrát však nabízená jako ojetá, i když mnohdy ve velmi zánovní podobě. Mimo sklízecích mlátiček Claas půjde také o všechny stroje z koncernu Agco, tedy o značky Massey Ferguson, Valtra, Challenger a další.
Mnoho těchto strojů je již na výstavní ploše v areálu firmy a to v Modleticích v těsné blízkosti dálnice D1 (Exit 11), takže je lze jen stěží přehlédnout. A mnohdy se jedná o unikátní stroje, které dříve na našem trhu nebylo možné shlédnout. Jako příklad lze uvést sklízecí mlátičku Claas s pásovým podvozkem, nebo axiální mlátičku Massey Ferguson.
Takže ten kdo by si chtěl koupit něco jedinečného má k tomu v Modleticích příležitost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *