Otevřeno nové zastoupení v Moskvě

Český výrobce mimosilničních pneumatik – skupina CGS Tyres – otevírá v Moskvě své nové obchodní zastoupení. CGS Tyres vyrábí a po celém světě prodává zemědělské pneumatiky pod vlastními značkami Mitas a Cultor a v rámci licence také zemědělské pláště Continental a Euzkadi.

„Poslední vývoj u výrobců zemědělských strojů a zařízení v Rusku, jako jsou Claas, John Deere a Same Deutz-Fahr Group, dokládá rostoucí zájem o naše výrobky v tomto regionu. Proto vidíme na obrovském ruském trhu možnosti pro další expanzi,“ zdůvodňuje otevření moskevské pobočky generální ředitel a předseda představenstva CGS Tyres Jaroslav Čechura. „Díky našemu obchodnímu zastoupení v Moskvě jsme schopni vyjít vstříc individuálním požadavkům zákazníků. Můžeme tak odběratelům v Rusku nabídnout stejnou úroveň zákaznického servisu, jakou garantujeme na dalších vyspělých trzích,“ dodává Andrew Mabin, ředitel marketingu a obchodu CGS Tyres.

V Evropě na druhém místě
„V dlouhodobém horizontu budeme usilovat o vedoucí pozici mezi dovozci na trzích Ruska a Společenství nezávislých států v segmentu zemědělských a industriálních pneumatik,“ naznačuje záměry ředitel moskevského zastoupení CGS Tyres Jozef Rúček.
CGS Tyres je dnes druhým největším evropským výrobcem zemědělských pneumatik, před českou skupinou stojí pouze koncern Michelin. V celosvětovém srovnání zaujímá CGS Tyres na trhu zemědělských pneumatik čtvrtou příčku za značkami Michelin, Goodyear a Bridgestone. Je také světovou jedničkou na trhu motocyklových plášťů pro dlouhou plochou dráhu. Výrobní program dále zahrnuje industriální pláště, širokou škálu motocyklových pneumatik, pláště pro vysokozdvižné vozíky, nákladní automobily, letecké pláště a další speciální pneumatiky. Pneumatiky Mitas a Continental používají na první výbavu výrobci, jako jsou John Deere, CNH, Claas, Caterpillar neboLiebherr.

Mezinárodně uznávaný protokol
CGS Tyres vyrábí pneumatiky ve třech závodech v České republice a v srbském městě Ruma.
Do společnosti rovněž patří Institut gumárenské technologie a testování (IGTT), který je její významnou součástí. V současné době představuje špičkové světové pracoviště, kde se uskutečňují statické a dynamické laboratorní zkoušky pneumatik, diskových kol (ráfků) a plnopryžových kol, duší, ventilů, vložek, opravných souprav a preventivních protiprůpichových přípravků. A to prakticky pro veškerá silniční a terénní motorová i nemotorová vozidla, sportovní letadla, motorové i ruční vozíky a pod. Výstupem každé zkoušky je standardní protokol s garantovanou platností. V případě legislativních zkoušek je vydán homologační protokol s mezinárodně uznávanou značkou E8, který je následně prostřednictvím Ministerstva dopravy České republiky rozesílán do všech evropských zemí.
tvoří největší divizi českého holdingu ČGS, a. s. kromě pneumatik vyrábí skupina ČGS také díly z technické pryže a velopláště, a to ve společnosti Rubena. Do holdingu dále patří společnost Buzuluk, výrobce gumárenské technologie a pístních kroužků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *