Otevřenými dveřmi do Předslavic

Konec října je doba vhodná k uspořádání návštěvního dne. Vrchol podzimních prací je již pryč a zemědělci mají čas přijet se podívat ke svým dodavatelům. Pro ty, kteří mají techniku a technologie pořízené od firmy Liva, ale nejen pro ně, uspořádala tato společnost v Předslavicích den otevřených dveří.

Přestože den otevřených dveří probíhal ve dvou říjnových dnech, účast byla hojná. Je jisté, že od podobných akcí si firmy neslibují významné zvýšení svých prodejů, jde spíše o péči o zákazníka. A tu mají firmy, včetně předslavické, zvládnutou dobře. Je totiž zárukou úspěchu, protože jen spokojení zákazníci se vracejí zpět a mohou si koupit stroje další. A to je základ stále rostoucího obchodu.
Na předváděcí dny připravila firma Liva průřez sortimentem nabízené techniky. Pestrá byla nabídka traktorů Case IH, v níž se prezentovaly stroje zejména z řady JXU Maxxima a nechyběl ani zástupce řady CVX s plynulou převodovkou. Z oblasti systémových nosičů mohli zemědělci vidět hned tři modely tahačů JCB Fastrac, všechny z nejvýkonnější řady 3000, o níž je největší zájem. Značku JCB reprezentovaly rovněž teleskopické manipulátory. Dva modely s dosahem až sedm metrů a nosností 3000 kg, respektive 4000 kg, a jeden model s maximálním dosahem 9,5 m a nosností 3500 kg.

Německý specialista na sklizeň
Pěknou řádku strojů bylo možné zhlédnout také v barvách značky Krone. Tento německý specialista na sklizňovou techniku vyrábí vše, co je potřebné pro úspěšnou sklizeň a následnou konzervaci pícnin – žací stroje, obraceče a shrnovače, u nás oblíbené lisy na válcovité balíky s pevnou i variabilní komorou (Round pack a Vario Pack ), lis na hranolovité balíky Big Pack a lis a balička na jednom tandemovém podvozku s nízkotlakými pneumatikami Combi pack. Nechyběly ani senážní vozy, zejména model 4XL s rotorovým řezacím ústrojím a také dva samojízdné žací stroje Big M I, oba osazené šnekovými shrnovacími dopravníky systému Big Swath.
Co mohli někteří návštěvníci vidět poprvé v ČR, byla samojízdná řezačka Krone Big X, nejmenší model z řady s označením V8 a výkonem motoru přes 600 k. Stroj byl vybaven plošným, desetiřádkovým adaptérem na sklizeň kukuřice Easy Collect 7500 s pracovním záběrem 7,5 m, což je speciální plošný adaptér firmy Krone. S tímto strojem bylo sklizeno v oblasti jižních a západních Čech téměř 600 ha silážní kukuřice.

Sklízeč brambor
Základem sortimentu firmy Liva jsou také rozmetadla minerálních hnojiv Rauch (vystaven byl jeden z modelů Axera) a také novinka letošního roku sklízeč brambor AVR Spirit 4100. Tento stroj, který se již letos zapojil do sklizně, je ale jen jedním představitelem sortimentu techniky AVR, který dále zahrnuje celou technologii pěstování brambor, a to od přípravy půdy, přes sázení a kultivaci porostů do likvidace natě. Pro sklizeň jsou v nabídce nejen stroje tažené, ale i samojízdné.

Ke zpracování půdy i doplňky
Základní sortiment firmy Liva je doplněn technikou pro zpracování půdy a zakládání porostů, konkrétně pluhy Vogel Noot, secími stroji Gaspardo a rotačními branami Maschio. Pro krmení skotu nabízí firma krmné vozy Luclar a pro manipulaci se zemědělskými materiály slouží čelní nakladače Mailleux.
Mimo výše uvedený sortiment je vhodné zmínit ještě doplňky, které mnohdy jsou důležité. Jde například o systém broušení nožů pro senážní vozy a svinovací lisy, N – Sensor pro variabilní aplikaci dusíkatých hnojiv podle obsahu chlorofylu v rostlinách, či systém satelitního navádění od firmy Trimble.
K prodejům patří i odpovídající možnosti financování pro zemědělce. Prostřednictvím firmy Liva lze využít úvěru až na osm let, možností PGRLF, operačních podpor EU a samozřejmě též leasingu.
Text a foto Luboš Stehno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *