Ovíjecí stroje pro každého

Firma Göweil Maschinenbau GmbH z Rakouska se může pochlubit širokou nabídkou ovíjecích strojů na válcové balíky. S těmito stroji dokáže vyjít vstříc každým individuálním požadavkům zákazníků. Balíky mohou mít průměr v širokém rozpětí od 0,9 m do 1,5 m.

Ovíjecí stroje Göweil existují jak v neseném, tak i ve stacionárním či taženém provedení. Stacionární ovíječky v provedení Exclusiv jsou oproti variantám Standard již vybavené nakládacím ramenem. A verze Profi disponuje vlastním vznětovým motorem, takže nepotřebuje k pohonu traktor. Stroj provádí postupy „ovíjení balíku“ a „odložení balíku“ souběžně.

Možnosti slučování pracovních operací do jediného přejezdu nabízí tažený ovíjecí stroj G5020 Inliner, který se připojí přímo k lisu a je tažen s ním. Díky tomu odpadne nutnost pojíždění samostatného traktoru s řidičem po pozemku. Řidič traktoru se soupravou se může soustředit na ovládání traktoru a lisu, zatímco přesouvání balíku na balicí stůl a ovíjení fólií probíhá plně automaticky.

Kombinovaný ovíjecí stroj na válcové balíky na tandemovém podvozku lze od firmy Göweil také pořídit. Má označení G5040 Kombi a může být kombinován se všemi běžnými značkami lisů. Je konstruován pro balíky o průměru 0,9 až 1,5 m.

Zvláště v Rakousku či v Německu pracují na farmách stroje Göweil LT Master. Jedná se o kombinovaný lisovací a ovíjecí stroj, který je schopen slisovat do válcových balíků a následně ovinout fólií mnoho druhů různého materiálu: kukuřičnou řezanku, rozemletou směs zrn a kukuřičných palic CCM, vojtěšku, cukrovou řepu, obilniny, různé odpady, hobliny, biomasu, směsná krmiva a další materiály.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *