08.06.2023 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ovládání strojů Krone bude ještě jednodušší

Společnost Krone tradičně klade důraz na jednoduchou a spolehlivou konstrukci své techniky, ale i na uživatelsky přívětivé ovládání. Zcela v tomto duchu nyní představuje i nové ovládání strojů Krone PreSelect.

Toto zařízení umožňuje nastavit elektricky předvolbu požadované funkce a pomocí připojeného hydraulického okruhu traktoru ji posléze vykonat. Ovládání je dostupné ve dvou provedeních.

Krone PreSelect DS 50 představuje elektrický panel předvolby v novém designu. Alternativou k tomuto řešení je možnost propojit stroj s ISOBUS traktorem propojovacím kabelem Krone PreSelect Digital. Funkce stroje jsou pak zobrazeny a předvoleny na ISOBUS terminálu traktoru a ovládány hydraulicky. Tím se nabízí velmi flexibilní uspořádání připojení stroje k traktoru.

Německý výrobce dává dispozici možnost volby mezi verzí PreSelect DS 50 a PreSelect Digital. Krone PreSelect bude zpočátku nabízen ke známým trojkombinacím KRONE EasyCut B 870, B 1000 a B 950 Collect. Dalším krokem bude rozšíření nabídky i na ostatní skupiny strojů.

Krone PreSelect DS 50 přichází na trh v moderním designu založeném na řídicí jednotce DS 100. Připojuje se přímo k zásuvce stroje a je napájeno 12V napětím ze zásuvky v kabině traktoru. Krone PreSelect DS 50 nabízí jednoruční ergonomické ovládání s membránovými tlačítky. U žací trojkombinace lze předvolit různé hydraulické funkce, jako je zvedání žacích jednotek na jedné nebo obou stranách, nastavení pracovního záběru, nebo zvedání a spouštění pásů dopravníků.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2023.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down