P & L představuje novinku v oblasti technologie Strip Till

Ferti Tiller 900 12R s horizontálním pružinovým jištěním.

Nový Ferti Tiller 12R jsme agregovali s traktorem CASE 620 Hp. U velkých záběrů pracovních strojů ve tříbodovém závěsu a obzvlášť pokud je traktor na platformě středového (čepu) řízení dochází k velkým horizontálním silám, které působí na pracovní jednotky vlivem změn směru jízdy soupravy na členitém pozemku.

Čím dále od osy traktoru, tím jsou boční síly větší. Za určitých podmínek by mohlo dojít k poškození uložení krajních jednotek na hlavním rámu stroje. Nový P & L autorsky chráněný systém horizontálního pružinového jištění eliminuje přetížení pracovních jednotek a chrání rám stroje před poškozením. Na obrázcích je patrné, jak je systém konstruován. Pro fixaci jednotky pro transport (sklopená ramena stroje) jsou krajní jednotky zajištěny, aby jednotka při transportu nepružila.

Společnost P & L má systém horizontálního pružinového jištění autorsky chráněn (patent). Je to v tomto směru první technické řešení jištění jednotek Strip Till uplatněné v EU

Na zkušebním pozemku jsme prakticky bez omezení testovali standardní zatáčení soupravy. Obsluha jela tak zvaně na ruku, takže jednotlivé jízdy nebyly napojeny tak, jako kdybychom využili GPS, což jsme neměli v tomto případě testování zapotřebí. Šlo nám čistě o simulaci ostrých zatáček s cílem zjistit, jak systém horizontálního jištění funguje.

Společnost P & L vyrábí stroje Eco Tiller v záběrech 6, 8 a 12 řádků pro rozteč 45, 75 cm, nebo na míru s jakoukoliv řádkovou vzdáleností. Eco Tiller může být vybaven pro aplikaci minerálních hnojiv (Ferti Tiller) digestátu (Muck Tiller), popřípadě setí (Seed Tiller).

Pro podrobnější informace nás prosím kontaktujte či navštivte naše webové stránky www.pal.cz.

P & L, spol. s r.o.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down