Padesátka v Basildonu

V letošním roce můžeme popřát k narozeninám výrobnímu závodu společnosti New Holland v anglickém Basildonu. Továrna slaví kulatiny. A ne ledajaké. Otevřena byla přesně před půlstoletím. Dnes se zde vyrábějí traktory New Holland výkonové řady 110-270 koní.

Kromě dvou speciálních modelů v edici „Zlaté jubileum“ budou toto výročí připomínat i nálepky na blatníku každého traktoru, který letos opustil výrobní závod.

Továrna v Basildonu je největší továrnou vyrábějící traktory na území Velké Británie. Rozprostírá se na ploše 40 ha, přičemž zastavěné plochy je 10 ha a pracuje v ní více než 1000 zaměstnanců. Montážní linky měří 2 km a celkem se zde montují traktory s 14 500 různými specifikacemi. Zajímavý je systém vozíků AGV (auto guide vehicle), které se pohybují po továrně automaticky a dopravují komponenty k montáži. Velkou investicí prošla také lakovací linka podvozků, která má k dispozici roboty s více než stovkou lakovacích programů.
Výroba je složitá na logistiku, neboť motory jsou vyráběné v Turině v Itálii, převodovky v Belgii a kabiny na severu Itálie. Všechny komponenty ale musí být ve správnou dobu v Basildonu, aby zde mohl vzniknout finální výrobek. Do dnešního dne opustilo brány basildonského podniku 1,8 milionu traktorů a 3,1 milionu motorů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *