03.01.2023 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pásové nosiče do těžkých podmínek

Rodinný podnik MDB Srl založil Mario di Biase už v roce 1977. Jako dodavatel technologií pro petrochemický průmysl ve všech koutech světa využívá MDB dálkově ovládané pásové podvozky. Tyto zkušenosti jsou důvodem, proč se stroje Green Climber ihned zařadily v mladém odvětví pásových nosičů nářadí na samotný vrchol. Použitá technologie je to, co odlišuje stroje Green Climber od konkurence.

Technika pro údržbu krajiny je v Itálii velké téma. Výrobce MDB Srl má na domovském trhu své pevné místo. Stroje Green Climber byly k vidění i v expozici výrobce MDB Srl na mezinárodním veletrhu EIMA 2022 v Bologni.

Menší model měl označení Green Climber LV600 Pro. Osazen byl frézou, ale rychloupínací systém dovoluje frézu snadno a v krátké době zaměnit za jiný výměnný adaptér. Díky nízko položenému těžišti a velkému rozchodu dlouhých pásů má stroj velkou svahovou dostupnost až 60°. Pásy jsou navíc ještě rozšiřitelné a možný je i boční posuv nářadí. Stroj je poháněn kapalinou chlazeným vznětovým motorem Kohler KDI 1903TCR o výkonu 42 kW/56,3 k. Točivý moment motoru při 1500 ot/min činí 225 Nm. Výkon motoru je na pásy přenášen prostřednictvím plynulé, proporcionálně pracující hydraulické převodovky. Rychlost jízdy činí devět kilometrů v hodině. Motor je vybaven reverzním ventilátorem chladičů.

Stroj má vlastní hydraulický systém s čerpadlem o průtoku 83 l/min při tlaku až 320 barů. Pro pohon či ovládání funkcí nářadí jsou k dispozici tři vnější hydraulické okruhy. Hmotnost činí 1470 kg.

Druhým vystaveným strojem na stánku výrobce byl Green Climber LV800 Pro. Ten má hmotnost již 1750 kg a čtyřválcový motor Kohler Stupeň 5 má výkon 54,4 kW/74,3 k. Oba nosiče se ovládají prostřednictvím dálkového ovládání a mohou být z místa na místo transportovány v dodávce. Stroje na pásových podvozcích si poradí i v terénu, zarostlém křovím, plném příkopů či překážek. Keře a jiné dřeviny jsou zároveň i rozdrceny a mohou být ponechány na místě.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down