10.11.2023 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pásové zpracování půdy v Kameni

Společnost P & L, spol. s r. o. předvedla na Dnu Zemědělce v Kameni hned dva stroje. Jedním z nich byl kompaktní modulární secí stroj Mzuri Pro-TIL 4Tx, který disponuje širokými možnostmi pásového zpracování půdy a setí různých plodin včetně aplikace hnojiv či pesticidů během jednoho přejezdu.

Secí stroj je vybaven čtyřkomorovým zásobníkem o objemu více než 6000 l: dvě komory po 2300 l a dvě menší komory po 500 l, přitom každá z nich má rovnocenné dávkovací ústrojí. Každou ze čtyř komor lze naplnit osivem včetně meziplodin, hnojivy či pesticidy.

Různá rozteč řádků

V přední části masivního rámu jsou talíře, které proříznou povrch pozemku, a za nimi se nacházejí strip-tillové jednotky se snadno měnitelnou roztečí 36 nebo 75 cm, a to pomocí hydraulických pístnic, které mohou vyřadit jednotlivé slupice ze záběru. V zadní části za zásobníkem je výsevní lišta s dvěma řadami výsevních radliček pro výsev obilovin, k dispozici je i speciální zařízení pro výsev řepky, a pokud zemědělec chce, tak celou zadní lištu může vyměnit za šestiřádkový přesný secí stroj.

Během jednoho přejezdu

Jedním strojem je tak možné založit porost obilovin, řepky, kukuřice i dalších plodin, třeba sóji nebo čiroku. Jde o modulární zařízení, uživatel si může navolit různé výsevky v systému variabilního setí podle předpisové mapy. Zároveň je možné aplikovat dva druhy hnojiva přímo u výsevních radliček, jedno hnojivo v celém profilu, druhé pod patu. Nebo aplikovat pesticid. Mzuri Pro-TIL 4Tx tak umožňuje moderní technologické postupy v rámci precizního i regenerativního zemědělství. Uživatelé také ocení jednoduché nastavování pomocí ISOBUS kompatibilního řídicího systému RDS Artemis a rychlou údržbu (například veškeré čepy jsou centrálně mazány). Založení porostu je velice přesné, i na svahu je osivo uložené přesně ve zpracovaném profilu. Samozřejmostí jsou snímače průtoku semen a hnojiv.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down