08.12.2023 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pěkný průřez sortimentem firmy Treffler

Jedním z výrobců zemědělské techniky v Bavorsku je firma Treffler. Vyrábí stroje pro zpracování půdy, kultivaci porostů zelenin a bylin a pro údržbu travních porostů. Firma se prezentovala velkou expozicí na mezinárodním veletrhu Agritechnica 2023.

V hale č. 11 byl k vidění pěkný průřez sortimentem výše uvedené techniky. Hned na kraji stánku si bylo možné prohlédnout velké prutové brány TS 1220. Každý prut je připojen k rámu patentovaným řešením: otočně a s předpětím pomocí tažné vinuté pružiny. Všechny prsty se tak mohou vzájemně nezávisle přizpůsobovat povrchu pozemku. Po celé dráze výkyvu prutu až 57 stupňů zůstává tlak na prut na shodné úrovni. Otáčením napínací trubky se plynule mění úroveň předpětí pružin a tím i přítlak na každý prut – v rozmezí 100 až 5000 gramů.  Prutové brány Treffler mohou být na přání vybaveny patentovaným systémem elektronické kontroly udržování pracovní hloubky prutů. Starají se o to speciální senzory.

Kultivátor s mnohačetnými možnostmi nastavení

V ekologickém zemědělství jsou k hubení plevelů využívány také meziřádkové kultivátory. Treffler THP 600 je precizní plečka s jednotkami, zavěšenými v paralelogramu v roztečích 75 cm. Přítlak na paralelogram lze zvýšit až na 150 kg, ale v případě potřeby je možné i odlehčení. Pracovní záběr stroje Treffler THP 600 činí 600 cm a v plné výbavě hmotnost činí 2580 kg. Agregovaný traktor by měl mít výkon od 73 kW, tj. 100 k.

Plecí jednotky mají patentovaný systém nastavení šířky kypřeného řádku. Centrálně lze nastavovat šířku kypření půdy každé jednotky od 3 až do 17 cm, a to i v průběhu práce na poli. K tomu ještě navíc umožňuje posuvný rám zvolit si, zda mají nože každé jednotky kypřit půdu v okolí každého řádku (raná vegetační stádia) anebo v meziřádkových prostorech (pozdější stádia). Rám se může posouvat v rozsahu až 1000 mm. Ve standardní výbavě je kamerový systém. Samozřejmostí je možnost osazení různými druhy radliček, nožů, kotoučů či zavlačovačů. Vystavený stroj byl vybaven také automatickým zvedáním jednotlivých sekcí.

Precizní vedení radliček

Dále firma Treffler ještě vyrábí řadu kultivátorů TH se záběrem od 250 až do 900 cm. Řadu nesených kultivátorů Treffler TH na stánku reprezentoval model TH 320/50 s pracovním záběrem 3,2 m a hmotností 700 kilogramů. Radličky patentované konstrukce snadno vnikají do půdy a vynikají precizním vedením.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down