12.10.2023 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pestrá trojice u hradu Kámen

Na Dnu Zemědělce v Kameni byla součástí národního rekordu v počtu sklízecích mlátiček na jednom poli i zajímavá různobarevná trojice. Červenou zastupovala mlátička Massey Ferguson, černý byl zástupce značky Fendt a žlutá patřila výrobci New Holand. Tyto mlátičky se předvedly i během individuálních ukázek.

AGROCENTRUM ZS, s. r. o.

Sklízecí mlátičku Massey Ferguson 7370 Beta předvedla na Dnu Zemědělce společnost AGROCENTRUM ZS. Tento stroj s moderními technologiemi a ověřenou výbavou je osazen motorem o výkonu 360 k, šesti vytřásadly a zásobníkem na zrno pro 9000 litrů s elektricky ovládanými víky, který nabízí vysoký objem pro dlouhou jízdu na poli. Jde o nejvýkonnější mlátičku Massey Ferguson ve střední třídě vhodnou pro střední a velké farmy. V Kameni byla vybavena lištou Powerflow o záběru 6,8 m s aktivními pásy, které plynule přivádějí sklízenou hmotu k mláticímu bubnu.

AGROMEX a. s.

Modletická společnost AGROMEX a. s. vyslala na pole černou axiální mlátičku Fendt Ideal 9T třetí generace s pásovým adaptérem Geringhoff TruFlex Razor 35 a polopásovým podvozkem. Dvourotorová sklízecí mlátička disponuje mlatkami, které mají stejný tvar a žebrování, jako u tangenciálních mlátiček, avšak jsou uloženy v axiálním směru. Dlouhé rotory poskytují dostatek času na vymlácení plodiny bez poškození zrna. Mláticí koš je natolik univerzální, že je s ním možné sklízet širokou škálu plodin. Zásobník na zrno o objemu 17 100 l se vyprázdní do tří minut. Výložník nemá nastavitelnou koncovku, ale z kabiny hydraulicky ovládaná hradítka v pěti stupních, jimiž obsluha reguluje průtok zrna. Mlátička je vybavena drtičem slámy s hydraulicky poháněnými deflektory zajišťujícími rovnoměrnější rozhoz posklizňových zbytků.

AGROTEC, a. s.

AGROTEC předvedl v Kameni sklízecí mlátičku New Holland CR 9.90 o výkonů 600 koní s lištou MacDon o záběru 10,7 m, i v tak širokém pracovním záběru dokáže mechanicky kopírovat terén a dokonale sklidit i polehlý porost. Což je její největší výhodou. New Holland CR 9.90 je axiální mlátička se dvěma mláticími bubny. Má velkou kapacitu mlácení i čištění, svahové vyrovnávání sítové skříně, ventilátor s proměnnými otáčkami, výkonný drtič s rozhozem do šířky až 15 m a zásobník o objemu 14 500 litrů. Obsluha může trávit dlouhé pracovní dny v prostorné kabině s nízkou hlučností (73 dB), s ergonomickým ovládáním pomocí multifunkční páky a barevného dotykového monitoru s řadou automatických funkcí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down