Pětice nových dvojúčelových vozů

Na hannoverském veletrhu Agritechnica si odbude premiéru nová konstrukční řada vozů Krone MX: Pět typů MX 330 GD/GL, MX 370 GD/GL a MX 400 GL představuje dvojúčelové senážní vozy s ložným objemem 33 m³, 37 m³ a 40 m³. Zkratka GL znamená celokovovou nástavbu, pod zkratkou GD se skrývá celokovová nástavba doplněná o dávkovací válce. Ve své expozici na veletrhu Agritechnica předvede Krone zcela nový vůz MX 370 GD.

Pro všechny nové modely je charakteristické to, že mají stejný, velice robustní rám. Dalším společným znakem je neřízené sběrací ústrojí EasyFlow s pracovním záběrem 1800 mm s pěti řadami prstů. U strojů MX sází Krone na patentované uspořádání dvojitých prstů do W, které zaručuje plynulý tok píce a rovnoměrné plnění v celé šířce řezacího a dopravního agregátu. Vyplývá z toho příkladná kvalita řezání, vyšší hltnost a dokonalé naplnění ložného prostoru vozu. Mechanicky poháněné sběrací ústrojí je vybaveno proti přetížení zubovou spojkou. Volitelně lze sběrací ústrojí osadit zadními opěrnými koly, která nesledují stopu traktoru a umožňují výborné kopírování terénu. Minimalizují při sklizni možné znečistění píce především na obtížných podmočených pozemcích.

Charakteristickým znakem dvouúčelových vozů MX 370 GL/GD a 400 GL je sklápěcí čelní stěna, která zvětšuje ložný prostor přibližně o 4,5 m3. Při vykládce napomáhá rychlejšímu a bezezbytkovému vyprázdnění vozu. Stroje MX 330 GD a 370 GD jsou vybaveny standardně dvěma dávkovacími válci, třetí válec je k dispozici jako volitelná výbava. Válce o průměr 470 mm se starají o plynulou vykládku vozu. Spodní dávkovací válec má rychlejší otáčky než horní, což zajistí rovnoměrné ukládání vrstvy píce.*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 42.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *